Uczniowie ze Śląska zafascynowani Toruniem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Uczniowie ze Śląska zafascynowani Toruniem

Miasto
Data publikacji: 19 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.

Do Urzędu Miasta Torunia trafił list od uczniów drugiej klasy MSP nr 15 w Piekarach Śląskich, którzy poznając różne ciekawe miejsca w Polsce, w sposób szczególny zafascynowali się Toruniem. - Wszyscy po zakończonych lekcjach korzystamy ze świetlicy szkolnej i właśnie tam, razem z panią Kasią wpadliśmy na ciekawy pomysł. Przez cały rok szkolny będziemy poznawać ciekawe miejsca w Polsce. Podczas zajęć w świetlicy szkolnej ostatnio zgłębialiśmy piękno Torunia i okolic. Pani Kasia nie tylko opowiadała nam o tym mieście, ale również przygotowała dla nas barwną prezentację o Toruniu i okolicach. Dodatkowo otrzymaliśmy od niej kartę pracy dotyczącą tego miasta oraz krótką notatkę na ten temat. Planujemy zakończyć rok szkolny, będąc prawdziwymi turystami (lub przewodnikami dla naszych Rodziców) po tych miejscach.

Po tych inspirujących zajęciach postanowili zrobić coś dobrego. Razem wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują kartki, aby podzielić się swoimi wrażeniami: - Jest tam pełno historii, kultury i pięknych zakątków. Choć niestety nie możemy odwiedzić wszystkich tych miejsc, jesteśmy podekscytowani możliwością dzielenia się naszymi przeżyciami z Wami.

W liście dzieci przekazały wszystkim pracownikom Urzędu Miasta życzenia radości, uśmiechu na twarzy oraz satysfakcji zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. - Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią Wszystkim wiele radości. Serdecznie pozdrawiamy - piszą uczniowie klasy II z MSP 15 w Piekarach Śląskich: Bartek, Bianka, Franek, Julka G., Julka Sz., Kacper, Marysia, Nadia, Oliwier, Paweł, Rafał oraz pani Kasia, która pomaga uczniom poznać piękne i ciekawe miejsca w Polsce.

Bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy do Torunia!

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu widok na Rynek Staromiejski, na pierwszym planie ratusz
  Miasto
  Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
 • Ambasador Finlandii w UMT
  Miasto
  Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Komunikacja miejska na długi weekend
  Miasto, MZK
  W czasie wydłużonego weekendu (30 maja - 2 czerwca br.) w Toruniu inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.