Tydzień z przedsiębiorczością | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Tydzień z przedsiębiorczością

Biznes, Miasto
Data publikacji: 25 listopada 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wydarzenia kolejnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Toruniu. Koordynatorem przedsięwzięcia w Toruniu było Centrum Wsparcia Biznesu.

Od 18 do 24 listopada 2019 r. każdy zainteresowany mógł wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, szkoleniach i inspirujących spotkaniach biznesowych. Oferta była bardzo bogata.

- Dzięki tym wydarzeniom wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się między innymi: jak założyć działalność gospodarczą, jak ją rozwinąć, pozyskać środki finansowe, czy też wypromować swój biznes w sieci. Duży nacisk kładliśmy na kreatywne myślenie i podejście do biznesu – mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

W tegorocznej ofercie znalazły się między innymi: szkolenie z kompetencji cyfrowych „Mój biznes w sieci”, warsztaty „Kreatywny biznes plan”, cieszące się ogromnym zainteresowaniem warsztaty „E-marketing i reklama na Facebooku”, warsztaty rysunku „Kreatywne myślenie w PR”, współorganizowane z firmą Randstad warsztaty „Spełniony pracownik to spełniony pracodawca”, popularne warsztaty „Wsparcie na starcie”, szkolenie z kompetencji cyfrowych „Moje finanse i transakcje w sieci”, warsztaty „Przy piątku o prawie”, inspirujące spotkanie przedsiębiorców ze studentami Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu pn.: „Poszerz Horyzonty 2”, a na zakończenie akcja „Jedno okienko – załóż i rozlicz swój biznes”, która została przeprowadzona w Atrium Copernicus.

- Tegoroczna edycja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. To pokazuje, że wybrane przez nas tematy wpisują się w oczekiwania odbiorców. Szacujemy, że we wszystkich wydarzeniach – tych organizowanych przez nas oraz instytucje otoczenia biznesu – wzięło udział blisko 700 osób, z czego w warsztatach i szkoleniach uczestniczyło ponad 280 zarejestrowanych osób. Wydarzenia zorganizowane przez CWB objęły ponad 56 godzin szkoleniowych – podsumowuje Łukasz Szarszewski.

Warto dodać, że oprócz oferty Centrum Wsparcia Biznesu swoje wydarzenia zorganizowały także instytucje otoczenia biznesu oraz inne podmioty. Były to między innymi wydarzenia organizowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika: „Recykling Daje Owoce” oraz „Zostań przedsiębiorcą! Poznaj najnowocześniejszą formę biznesu: elastyczną, bez ryzyka, zgodną z trendami i z jasną drogą do sukcesu”. Warsztaty zorganizowali: SP nr 7 w Toruniu - „Przedsiębiorczość dla najmłodszych, planujemy nasze zadania”, Norian Accounting Sp. z o.o. - „Agile Firma Przyszłości – nowoczesna księgowość i robotyzacja w praktyce”, Pozytywna Rozwojownia „Popołudnie z Coachingiem – jak rozwijać biznes coachingowy?”. Odbyły się także: seminarium „Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK) – nowe możliwości dla biznesu” – organizator: Instytut Badań Edukacyjnych, „ŚTP w BNI Gothic – optymalizacja podatkowa, czyli co zrobić, żeby więcej zostało w naszych kieszeniach” – BNI Gothic, czy też konferencja współorganizowana przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego i Uniwersytet Mikołaja Kopernika pn.: „Gospodarka 4.0. Wyzwania dla biznesu i nauki. Regionalne Forum Innowacji. Forum Przedsiębiorczości Akademickiej”.

Partnerami wydarzeń organizowanych przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu byli: Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Pierwszy Urząd Skarbowy w Toruniu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych – oddział w Toruniu, Punkt Informacyjny Fundusze Europejskie, Powiatowy Urząd Pracy dla miasta Torunia, Randstad, Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni Spółka Partnerska, Atrium Copernicus, Galeria Sztuki i Atelier Maya oraz Urząd Miasta Torunia.

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Miasto
  W Toruniu ruszyły spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z Radami Okręgów.
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Inwestycje, Miasto
  To kolejny ważny etap rozwoju Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Powstały unikatowe nowoczesne budynki, w których będzie można prowadzić dydaktykę i badania na najwyższym światowym poziomie w kierunkach naukowych, które wprowadzają do gospodarki najwięcej innowacyjności.
 • Kultura, Miasto
  31 maja 2024 r. rozpocznie się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt. Do 7 czerwca będzie można obejrzeć 13 tytułów, w tym 5 spektakli zagranicznych. W sumie odbędzie się 19 pokazów. Wśród najważniejszych zaproszonych reżyserów będą Robert Wilson, Alvis Hermanis, Oliver Frljić, Aurélien Bory czy Luk Perceval.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.