Toruń zaprasza na kemping | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń zaprasza na kemping

Toruń zaprasza na kemping

Nowy hotel, domki kempingowe, terenowa kuchnia, boisko i plac zabaw – kompleksowo wyremontowany kemping „Tramp” czeka na turystów.

„Tramp” to kompleks należący do bazy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mieści się za Wisłą, zaledwie kilkaset metrów od dworca kolejowego Toruń Główny i  około kilometra od starówki. Od lat cieszył się popularnością wśród turystów z Polski i zagranicy. Szczególnie upodobali go sobie miłośnicy karawaningu. Na kempingu był hotel i domki, miejsca dla namiotów  i przyczep, bar, prysznice, boisko do piłki nożnej i koszykówki. Niestety, wszystko to wymagało gruntownej modernizacji.

- Toruński tramp to miejsce popularne wśród turystów, szczególnie zagranicznych - mówi prezydent Michał Zaleski. -Od tego sezonu mogą oni korzystać z nowoczesnego kompleksu, co - mam nadzieję - zwiększy jeszcze liczbę gości przybywających do naszego miasta.

By podnieść jakość usług, miasto nosiło się z tym zamiarem od dawna. Inwestycję wpisano na listę rezerwową Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Torunia, a jej realizację uzależniono od zdobycia przez miasto środków zewnętrznych. Latem 2012 r. udało się pozyskać 2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Drugie tyle wygospodarowało miasto i zaraz po zakończeniu sezonu, pod koniec września, ruszył remont. Stary pawilon hotelowo-restauracyjny został zburzony do fundamentów i postawiono nowy. Kompleksowy remont  przeszły także stare domki kempingowe, a pięć nowych wybudowano od podstaw. W terenowej kuchni zmieniło się praktycznie wszystko: są nowe przyłącza wody i sieci sanitarnej, dach i stanowiska kuchenne. Wybudowano też nowy magazyn, boisko, plac zabaw, drogi wewnętrzne i parkingi.  

Po remoncie "Tramp" dysponuje 62 miejscami noclegowymi w 15 kompleksowo wyremontowanych domkach, 20 miejscami w pięciu nowych domkach, co daje łącznie 82 miejsca oraz 38 miejscami w pokojach 2 i 3-osobowych w pawilonie. Ponadto na polu namiotowym może stanąć 120 namiotów i 90 przyczep. - Wszystko jest nowe, w wysokim standardzie. Co ważne, obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - mówi dyrektor MOSiR w Toruniu, Aleksander Dybiński

 

Najczęściej czytane aktualności

  • Citroeny jadą do Torunia
    Kultura, Miasto
    3000 uczestników, ponad 1000 zabytkowych aut i 5 dni w Toruniu – tak zapowiada się 17. Międzynarodowy Zlot Klubów Miłośników Citroena. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-18 sierpnia br.
  • Na odcinku Sztuki Piękne - Uniwersytet bez tramwajów
    Miasto, MZK
    Z powodu robót torowych i sieciowych na ul. Sienkiewicza i Gagarina w dniach 13 - 14 sierpnia br. (wtorek - środa) wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Sztuki Piękne - Uniwersytet oraz zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicy Sienkiewicza pomiędzy ulicami Gagarina i Fałata.
  • W gabinecie przewodniczącego: Edward Wiśniewski, Łukasz Walkusz, Paweł Liberadzki
    Miasto
    O rozbudowie ul. Olsztyńskiej oraz innych kwestiach ważnych dla osiedla Bielawy była mowa na spotkaniu przedstawicieli Rady Okręgu nr 6 z przewodniczącym Rady Miasta Torunia.
  • Drogi, Miasto
    W ostatnich dniach drogowcy zmienili organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i ul. Ligii Polskiej.
  • Na Olęderskiej prace na ukończeniu
    Drogi, Miasto
    Rozbudowa ul. Olęderskiej jest już na finiszu.
  • Miasto
    15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w Kościele Garnizonowym na Placu św. Katarzyny.
  • Dzieje się na toruńskich drogach. Zaglądamy na place budowy wciąż trwających lub świeżo zakończonych prac drogowych.
  • 8 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych na Dzień Otwarty z Programem Czyste Powietrze. Można będzie poznać zasady ubiegania się o dotacje na termomodernizacje domów lub wymianę ogrzewania.
  • Dzięki pozyskaniu nowoczesnego sprzętu Szpital Miejski w Toruniu będzie w stanie rozszerzyć zakres swojej działalności w leczeniu operacyjnym chorób nowotworowych - zarówno układu moczowego, jak i przewodu pokarmowego.
  • Andżelika Dzięgiel-Poślada została nową dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. W gronie kadry urzędniczej powitał ją 5 sierpnia 2024 r. zastępca prezydenta Rafał Pietrucień.
  • Podglądamy, co się dzieje przy ul. Srebrnego 4. Od kilku dni, na odcinku prawie 280 metrów, trwa remont istniejącej tam drogi rowerowej.
  • Kolejne pasy drogowe w Toruniu zostaną obsadzone ozdobnymi krzewami. Róże, irgi, tawuły i berberysy pojawią się m.in. na osiedlach: Chełmińskie, Mokre i Bydgoskie.
  • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się na liście podmiotów leczniczych zakwalifikowanych do Krajowej Sieci Onkologicznej. Placówka będzie pełniła rolę Specjalistycznego Ośrodka Leczenia Onkologicznego SOLO II.
  • 9 sierpnia 2024 r. na parkingu przy Urzędzie Miasta Torunia stanie krwiobus, w którym można będzie oddać krew.