Turboskrzaty ruszyły do akcji | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Turboskrzaty ruszyły do akcji

Miasto, Sport
Data publikacji: 25 maja 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Prezydent Paweł Gulewski przybija piątkę młodym piłkarzom

Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się na Stadionie Miejskim przy ul. Bema pod patronatem Miasta Toruń.

To już tradycja, że co dwa tygodnie mecze seniorów Pomorzanina Toruń poprzedzane są rozgrywkami młodych podopiecznych klubu oraz dzieci zapraszanych z innych klubów. W Akademii Pomorzanina działa 17 grup dla dzieci i młodzieży. Tym razem przed meczem ligowym Pomorka z Pogonią Mogilno na boisko wyszła najmłodsza grupa - skrzaty, by rywalizować w Turbo Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci. Płyta Stadionu Miejskiego została podzielona na 5 sektorów, w każdym z nich rozgrywany był minimecz pod okiem trenerów i rodziców, którzy jak zawsze z dumą śledzili piłkarskie poczynania swoich pociech. 74 dzieci, chłopcy i dziewczynki, dziarsko oddawały strzały na bramkę, zachęcone do tego przez prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego, który otworzył sobotni turniej.

- Życzę Wam radosnej, dobrej zabawy w duchu fair play. Być może wśród was jest przyszły Robert Lewandowski, który będzie świetnym piłkarzem i rozsławi nasze miasto na boiskach całego świata! - zwrócił się prezydent Paweł Gulewski do turboskrzatów. Na pamiątkę spotkania włodarz miasta otrzymał od organizatorów koszulkę ze swoim nazwiskiem.

Piłkarskie spotkania dzieci przed meczami seniorskimi to najlepsza forma zachęcenia do uprawiania sportu i trenowania piłki nożnej od najmłodszych lat. To także forma integracji i budowania całej społeczności klubu: rodziców, dzieci, trenerów i zawodników. 

Organizatorem piłkarskiej zabawy była Fundacja Pracownia Sportu, a partnerem - KS Pomorzanin Toruń. Impreza odbyła się  przy wsparciu Miasta Toruń.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.