Trzy złote medale toruńskich juniorów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Trzy złote medale toruńskich juniorów

Miasto, Sport
Data publikacji: 13 maja 2024
Autor: Marcin Pryka

W dniach 10-12 maja 2024 r. w Zgorzelcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim - XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Niezwykły sukces odniosła ekipa z Centurii, której 7 zawodników zakwalifikowało się do tych prestiżowych zawodów.

Nasi utalentowani zawodnicy stanęli do rywalizacji, prezentując fenomenalną formę. Klub Centuria triumfował zdobywając aż trzy złote medale i dzięki temu - jako jedyny klub w Polsce - mamy aż trzech Mistrzów Polski! To niezwykłe osiągnięcie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że przypadło ono w 10. rocznicę istnienia toruńskiego klubu.

Złote medale wywalczyli Marcel Iwicki w kategorii -37 kg, Gabriela Wrzeszcz w kategorii -44 kg oraz Julia Masłowska w kategorii -29 kg. Pozostali zawodnicy, mimo dzielnej walki, nie sięgnęli po medale: Paula Górska w kategorii -33 kg, Dominika Lipińska w kategorii -55 kg oraz Adam Dodnalski w kategorii -61 kg. Niestety, tuż przed zawodami Tymoteusz Chybiński doznał kontuzji, uniemożliwiając mu udział.

Warto podkreślić ogromny potencjał toruńskich zawodników, który z pewnością zaowocuje kolejnymi sukcesami w przyszłości.a

Dodatkowo, trzeba wspomnieć o tym, że zaledwie dwa tygodnie temu na bardzo prestiżowym turnieju w Estońskim Tallinie President's Cup Europe Julia Masłowska i Gabriela Wrzeszcz wywalczyły bezpośrednie kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim, które odbędą się pod koniec roku w Albanii, co świadczy o ich wyjątkowych talentach i determinacji.

- Nasze zwycięstwo to nie tylko sukces dla naszej ekipy, lecz również owoc wspólnego wysiłku i determinacji trenerów oraz zawodników. Ich poświęcenie i ciężka praca stanowią fundament naszych osiągnięć. Dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do tego wielkiego sukcesu. Szczególne podziękowania kierujemy do Gminy Miasta Toruń za nieocenione wsparcie w tym sezonie - podkreśla Dorota Sadowska z Centuria TaeKwonDo.

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Miasto
  W Toruniu ruszyły spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z Radami Okręgów.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Inwestycje, Miasto
  To kolejny ważny etap rozwoju Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Powstały unikatowe nowoczesne budynki, w których będzie można prowadzić dydaktykę i badania na najwyższym światowym poziomie w kierunkach naukowych, które wprowadzają do gospodarki najwięcej innowacyjności.
 • Kultura, Miasto
  31 maja 2024 r. rozpocznie się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt. Do 7 czerwca będzie można obejrzeć 13 tytułów, w tym 5 spektakli zagranicznych. W sumie odbędzie się 19 pokazów. Wśród najważniejszych zaproszonych reżyserów będą Robert Wilson, Alvis Hermanis, Oliver Frljić, Aurélien Bory czy Luk Perceval.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.