Trzy piesze wycieczki z PTTK | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Trzy piesze wycieczki z PTTK

Eko, Miasto
Data publikacji: 22 czerwca 2022
Autor: Małgorzata Litwin

Na trzy wycieczki piesze po Toruniu i okolicy zaprasza w najbliższy weekend 24-26 czerwca 2022 r. Oddział Miejski PTTK w Toruniu.

W piątek 24 czerwca w ramach "Wakacji z OM PTTK" można się wybrać na spacer w okolice mostu Piłsudskiego i Zamku Dybów w Toruniu. Dla ojców, którzy dzień wcześniej obchodzą swoje święto, będzie to okazja do wspólnego spędzenia czasu z dziećmi (mamy również mile widziane). Spotkanie uczestników o godz. 17.30 na początkowym przystanku linii MZK nr 22 i 27 vis-a-vis dworca PKP Toruń Główny. Około 4-kilometrowa trasa powiedzie ścieżką edukacyjną przez Kępę Bazarową, ruiny zamku "Dybów", a następnie przez most drogowy im. J. Piłsudskiego, z zakończeniem przy pl. Rapackiego. Wycieczką pokieruje przodownik turystyki pieszej PTTK Patryk Staniszewski.

Dzień później 25 czerwca proponujemy nieco dłuższą wyprawę krajoznawczo-turystyczną: 22-kilometrową trasą znad jeziora w Kamionkach przez Grodno i Pluskowęsy do Chełmży. Wycieczka w ramach popularnego cyklu "Wędrówek rodzinnych z PTTK", którą poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Jacek Orłowski, rozpocznie się od spotkania uczestników o godz. 7.30 na dworcu PKP Toruń Wschodni. Stamtąd o godz. 7.41 turyści wyjadą pociągiem do miejscowości Kamionki (kierunek Kowalewo Pomorskie), skąd powędrują wokół jeziora Kamionkowskiego, przez Grodno oraz Pluskowęsy, częściowo szlakiem pieszym  w kolorze niebieskim, a także zielonym do Chełmży. Po drodze będzie możliwość kąpieli w jeziorze.

Z kolei w niedzielę 26 czerwca zaplanowany jest 7-kilometrowy wypad na toruńskie lewobrzeże z cyklu "Spacery niedzielne", organizowany przez Koło Terenowe nr 1 przy Oddziale Miejskim PTTK. Przodownik turystyki pieszej PTTK Patryk Staniszewski poprowadzi uczestników szlakiem czerwonym (im. St. Noakowskiego) przez las czerniewicki, Rudak, jez. Nagus, Forty XV i XIV, w rejon ulic Łódzkiej i Andersa. Spotkanie chętnych o godz. 16.15 na przystanku MZK linii nr 11 i 19, przy Szkole Podstawowej nr 34 w Toruniu – Czerniewicach. Prócz walorów rekreacyjno-krajoznawczych imprezy, jej celem jest zachęta uczestników do zdobywania odznak krajoznawczych i turystycznych. Można będzie zbierać punkty i pieczątki wymagane do m.in.: Odznaki Krajoznawczej Województwa Kujawsko–Pomorskiego, Odznaki Miłośnika Twierdzy Toruń, Odznaki Turysta Przyrodnik oraz Odznaki Turystyki Pieszej.

Na zdjęciu: Osiedle Rudak z lotu ptaka, fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu sportowcy wiosłują w kajaku na Wiśle
  Miasto, Sport
  26 czerwca 2022 r. po raz dziewiętnasty na Wiśle rozegrany został bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem osad z Bydgoszczy i Torunia. Regaty ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się w ramach Święta Miasta.
 • Na zdjęciu przedstawiciele miasta Torunia i Getynki razem z wyróżnionymi pisarkami
  Kultura, Miasto
  Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 czerwca 2022 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!