Trwają zapisy do Toruńskiego EURO 2024 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Trwają zapisy do Toruńskiego EURO 2024

Miasto, Sport
Data publikacji: 13 maja 2024
Autor: Marcin Pryka

W związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, które odbędą się w dniach od 14 czerwca do 14 lipca br. w Niemczech, jak również awansem polskiej reprezentacji do rozgrywek EURO 2024, Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia przy współpracy ze Stowarzyszeniem Go Sport! organizuje lokalne mini Mistrzostwa Europy w piłce nożnej pn.: „Toruńskie EURO 2024”.

Impreza jest skierowana do uczniów toruńskich szkół podstawowych, a jej głównym celem jest aktywizacja młodzieży szkolnej wokół idei mistrzostw, popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci, a także dostarczenie radości i satysfakcji z rywalizacji sportowej. Uczestnikami Toruńskiego EURO 2024 będą drużyny szkolne, tj. uczniowie 24 szkół podstawowych - rocznik 2013 i młodsi, którym w wyniku losowania zostaną przypisani uczestnicy „dorosłego” EURO 2024.

Turniej został zaplanowany na dzień 7 czerwca br. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. Bema 23/29. Reprezentacje szkolne wystąpią w strojach narodowych – państw uczestników EURO 2024, które zapewnia organizator. Dodatkowo dla wszystkich uczestników rozgrywek przewidziano pamiątkowe medale, jak również następujące nagrody: dla wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach - dyplomy, dla najlepszych trzech zespołów - puchary oraz nagrody indywidualne: dla „króla strzelców” i „najlepszego bramkarza”.

Ponadto Toruńskie EURO 2024 zostało wliczone do kalendarza wydarzeń sportowych Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół jako impreza okolicznościowa, co oznacza, że szkoła biorąca w niej udział otrzyma 2 pkt. do klasyfikacji generalnej.

Warto dodać, że patronat honorowy nad imprezą objął Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak. Zachęcamy do udziału!

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Miasto
  24 maja od godz. 12.00 do godz. 2:00 dnia 25 maja 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.
 • Miasto
  Podczas sesji w dniu 23 maja 2024 r. Rada Miasta Torunia przyjęła uchwały w sprawie ustalenia liczby i rodzajów stałych komisji oraz w sprawie powołania ich składów osobowych.
 • Miasto
  W Toruniu ruszyły spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z Radami Okręgów.
 • Kultura, Miasto
  31 maja 2024 r. rozpocznie się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt. Do 7 czerwca będzie można obejrzeć 13 tytułów, w tym 5 spektakli zagranicznych. W sumie odbędzie się 19 pokazów. Wśród najważniejszych zaproszonych reżyserów będą Robert Wilson, Alvis Hermanis, Oliver Frljić, Aurélien Bory czy Luk Perceval.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.