Toruńskie Radio GRA z nową siedzibą | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruńskie Radio GRA z nową siedzibą

Kultura, Miasto
Data publikacji: 11 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Radio GRA powstało w Toruniu 1 października 1993 roku. Jej pierwszym prezesem i redaktorem naczelnym był Zbigniew Ostrowski. W 1995 rozpoczęto nadawanie również na częstotliwości 88,8 MHz, na której rozgłośnia emituje swój główny program dla Regionu Toruńskiego do dzisiaj.

Pierwsza siedziba redakcji Radia GRA mieściła się w dawnym biurowcu „Polmozbytu” przy ul. Poznańskiej w Toruniu. W 2013 roku przeniosła się na II piętro biurowca przy ul. Szosa Chełmińska 166. Teraz swoje nowe miejsce odnalazła w Młynach Kultury przy ul. Kościuszki 77 na IV piętrze w zrewitalizowanym, historycznym budynku Młynów Richtera.

Początki funkcjonowania radia wspominał w trakcie uroczystości prezydent Torunia Michał Zaleski. – Ponad 30 lat temu Radio GRA zaczęło docierać do nas – mieszkanek i mieszkańców Torunia. Po dwóch latach 88,8 stało się kanonem rozgłośni radiowych. Bardzo dziękuję za to, że tacy jesteście, że dynamicznie rozwijacie swój zasięg, swoje oddziaływanie przez mądrość kształtowania tego co robicie, mądrość kształtowania informacji, mądrość kształtowania relacji społecznych i także mądrość kształtowania naszych zachowań w czasie wolnym, bo przecież słuchamy z radością muzyki Radia GRA. Miejcie się w tym nowym miejscu dobrze. 

Prezydent wręczył redaktorowi naczelnemu Radia GRA Mariuszowi Składanowskiemu - oprócz kwiatów i listu gratulacyjnego - obraz z panoramą Torunia. Przypomniał też, że w 2011 r. otrzymał od Radia GRA prezent – makietę mostu. - Ta szczęśliwa makieta do dzisiaj stoi u mnie w pracy i to ona przyniosła szczęście toruniankom i torunianom. Dzisiaj mają nowy most. Podczas uroczystości odbyła się prezentacja nowej siedziby radia i zwiedzanie specjalnej wystawy fotograficznej.

Radio GRA skupia się przede wszystkim na lokalnych wiadomościach politycznych, kulturalnych i sportowych. Repertuar muzyczny jest bardzo szeroki: od najnowszych hitów do nieco starszych. Czekają na nas piosenki popowe, dance'owe, żywiołowe i spokojne, ale przede wszystkim przebojowe.

Wśród najpopularniejszych programów znajdziemy takie jak Dzień Dobry Toruń (od poniedziałku do piątku od godziny 6.00 do 9.00), Muzyka Wybrana dla Ciebie (od godz. 9.00 do 13.00), lub Taneczne Radio Gra (od godz. 18.00 w piątki). 

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Na zdjęciu: podczas pikniku dzieci malują farbami, w tle drzewa
  Kultura, Miasto, Sport
  Długi weekend czerwcowy stoi pod znakiem Dnia Dziecka. I ci najmłodsi, i młodzież na pewno nie będą się nudzić i uśmiech nie będzie schodzić z ich twarzy. A starszym przypominamy – rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt!
 • Kultura, Miasto
  Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu: bardzo ciemne chmury nad skrzyżowaniem
  Miasto
  W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.