Toruńskie firmy na Liście 500 "Rzeczpospolitej" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruńskie firmy na Liście 500 "Rzeczpospolitej"

Biznes, Miasto
Data publikacji: 21 maja 2024
Autor: Paula Gałązka
Toruńskie firmy na Liście 500 "Rzeczpospolitej"

"Rzeczpospolita" opublikowała 26. listę 500 największych polskich przedsiębiorstw. Wśród wyróżnionych znalazło się 7 firm z Torunia. Najlepiej z nich wypadła farmaceutyczna Grupa Neuca, która jest na 51. pozycji. Na czele rankingu bez zmian: Orlen, Jeronimo Martins i PGE.

Toruńska Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju i od kilku lat osiąga najwyższe przychody spośród wszystkich firm zarejestrowanych w Toruniu. W tym roku, z przychodem 11,812 mld zł, zajęła 51. pozycję w rankingu Lista 500 dziennika „Rzeczpospolita”. Na drugim miejscu wśród toruńskich przedsiębiorstw uplasowała się Krajowa Grupa Spożywcza – producent żywności o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski z siedzibą w Toruniu – zajmuje 85 miejsce (6,445 mld przychodu). Na podium największych toruńskich firm znalazła się także firma ThyssenKrupp, która jest wiodącym dystrybutorem wyrobów hutniczych i tworzyw sztucznych w centralnej Europie. Spółka zajęła 114 pozycję.

Grupa TZMO, produkująca artykuły higieniczne, kosmetyczne i medyczne, które są dostępne w kilkudziesięciu krajach świata, na Liście 500 RP zajęła 120. miejsce. Na kolejnych miejscach uplasowały się znane toruńskie marki: Apator S.A – 360 pozycja,  ONDE S.A. sklasyfikowano na miejscu 376. Toruńską listę zamyka na 393 miejscu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific.

- Gratulujemy toruńskim firmom rozwoju i osiągania doskonałych wyników finansowych. Ranking 500 największych firm pokazuje, że mamy w Toruniu stabilne firmy, które regularnie notowane są wśród  500 najlepszych przedsiębiorstw pod względem przychodów ze sprzedaży. – komentuje Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

CWB

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.