Torunianie ze złotem! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Torunianie ze złotem!

Sport
Data publikacji: 24 stycznia 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Od lewej: Bartosz Jakubowski, Paweł Piotrowicz, Mateusz Kulik, Sebastian Lichy.

Drużyna Toruńskiego Klubu Curlingowego TKC Jakubowski zdobyła złoty medal 1. Dywizji Polskiej Ligi Curlingu Mężczyzn. Finałowe kolejki rozgrywek odbyły się 21 i 22 stycznia 2023 r. w Łodzi.

Torunianie jechali do Łodzi z nadzieją na dobrą grę. Zajmowana po pierwszej części sezonu piąta lokata w lidze stwarzała jeszcze szanse wygranej, ale żeby mieć pewność odniesienia końcowego sukcesu, trzeba było wygrać wszystkie spośród czterech zaplanowanych na ten weekend meczów. Pierwsze, sobotnie starcie z dotychczasowym liderem, drużyną POS Światkowski z Łodzi (dawniej Gdańsk) zakończyło się niestety jednopunktową porażką. Trzy mecze z kolejnymi drużynami udało się jednak wygrać, a najgroźniejsi rywale w swoich kolejkach ponieśli porażki, co ostatecznie dało torunianom największą liczbę punktów i pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

- To były niezwykle wyrównane rozgrywki i tym bardziej cieszy nas, że udało się nam osiągnąć tak świetny rezultatmówi Bartosz Jakubowski, kapitan (skip) toruńskiej drużyny. - Nie trenowaliśmy ostatnio zbyt wiele, więc początek weekendu był trudny, ale z meczu na mecz graliśmy coraz skuteczniej i spokojniej. Wyszło powyżej oczekiwańdodaje Jakubowski.

Warto przypomnieć, że to już drugi, kolejny rok z sukcesem męskiego zespołu TKC Jakubowski. W poprzednim sezonie drużyna awansowała do 1. Dywizji PLC. Dodajmy, że ponad 1. Dywizją jest jeszcze pięciodrużynowa Ekstraliga, która rozegra swoje mecze za dwa tygodnie. W kwietniu torunianie zagrają w barażu z ostatnią drużyną Ekstraligi, a stawką tego starcia będzie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Drużyna TKC Jakubowski występowała w Polskiej Lidze Curlingu w składzie: Radosław Kowalski, Sebastian Lichy, Mateusz Kulik, Paweł Piotrowicz (wiceskip) i Bartosz Jakubowski (skip).

Kolejne miejsca na podium, po torunianach, zajęli: KKC Kawecki (Kraków) oraz ŚKC Beck (Katowice).

Medaliści PLC na podium.

Medaliści 1. Dywizji Polskiej Ligi Curlingu 2022/2023 na podium
1 - TKC Jakubowski / 2 - KKC Kawecki / 3 - ŚKC Beck

  

W 1. Dywizji PLC Mężczyzn rywalizowało ze sobą 8 drużyn, kolejna ósemka tworzy 2. Dywizję, w trzeciej gra 7 zespołów. Curlingowa Ekstraliga skupia natomiast 5 drużyn. Łącznie, na wszystkich poziomach rozgrywkowych rywalizuje 28 drużyn.

Toruński Klub Curlingowy jest wspierany finansowo przez Gminę Miasta Toruń. Korzysta z bazy treningowej Mentor Sport - lodowisko.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi w otoczeniu kobiet i mężczyzn - przewodników
  Miasto
  W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Miasto
  Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.
 • Na zdjęciu: znak drogowy - rondo, w tle widać maszyny rolnicze
  20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Na zdjęciu: Zielony traktor z biało-czerwoną flagą
  Drogi, Miasto
  22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • Miasto, Sport
  Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na zdjęciu: mecz hokeja na lodzie
  Miasto, Sport
  Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • 22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.
 • W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Na I Kongres Afrykanistyczny w Toruniu przyjadą dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury. Na wydarzenie zapraszają Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres potrwa od 21 do 23 lutego 2024 roku.
 • W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • 20 lutego 2024 r. na Lodowisku Tor-Tor odbyła się inauguracja hokejowych Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2023/2024.
 • We wtorek 20 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski wraz z urzędnikami spotkał się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Bażyńskich 30/36 z mieszkańcami Okręgu Jakubskie-Mokre. Było to dziewiąte z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • 8 marca 2024 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet.