Torunianie ze złotem! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Torunianie ze złotem!

Sport
Data publikacji: 24 stycznia 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Od lewej: Bartosz Jakubowski, Paweł Piotrowicz, Mateusz Kulik, Sebastian Lichy.

Drużyna Toruńskiego Klubu Curlingowego TKC Jakubowski zdobyła złoty medal 1. Dywizji Polskiej Ligi Curlingu Mężczyzn. Finałowe kolejki rozgrywek odbyły się 21 i 22 stycznia 2023 r. w Łodzi.

Torunianie jechali do Łodzi z nadzieją na dobrą grę. Zajmowana po pierwszej części sezonu piąta lokata w lidze stwarzała jeszcze szanse wygranej, ale żeby mieć pewność odniesienia końcowego sukcesu, trzeba było wygrać wszystkie spośród czterech zaplanowanych na ten weekend meczów. Pierwsze, sobotnie starcie z dotychczasowym liderem, drużyną POS Światkowski z Łodzi (dawniej Gdańsk) zakończyło się niestety jednopunktową porażką. Trzy mecze z kolejnymi drużynami udało się jednak wygrać, a najgroźniejsi rywale w swoich kolejkach ponieśli porażki, co ostatecznie dało torunianom największą liczbę punktów i pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

- To były niezwykle wyrównane rozgrywki i tym bardziej cieszy nas, że udało się nam osiągnąć tak świetny rezultatmówi Bartosz Jakubowski, kapitan (skip) toruńskiej drużyny. - Nie trenowaliśmy ostatnio zbyt wiele, więc początek weekendu był trudny, ale z meczu na mecz graliśmy coraz skuteczniej i spokojniej. Wyszło powyżej oczekiwańdodaje Jakubowski.

Warto przypomnieć, że to już drugi, kolejny rok z sukcesem męskiego zespołu TKC Jakubowski. W poprzednim sezonie drużyna awansowała do 1. Dywizji PLC. Dodajmy, że ponad 1. Dywizją jest jeszcze pięciodrużynowa Ekstraliga, która rozegra swoje mecze za dwa tygodnie. W kwietniu torunianie zagrają w barażu z ostatnią drużyną Ekstraligi, a stawką tego starcia będzie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Drużyna TKC Jakubowski występowała w Polskiej Lidze Curlingu w składzie: Radosław Kowalski, Sebastian Lichy, Mateusz Kulik, Paweł Piotrowicz (wiceskip) i Bartosz Jakubowski (skip).

Kolejne miejsca na podium, po torunianach, zajęli: KKC Kawecki (Kraków) oraz ŚKC Beck (Katowice).

Medaliści PLC na podium.

Medaliści 1. Dywizji Polskiej Ligi Curlingu 2022/2023 na podium
1 - TKC Jakubowski / 2 - KKC Kawecki / 3 - ŚKC Beck

  

W 1. Dywizji PLC Mężczyzn rywalizowało ze sobą 8 drużyn, kolejna ósemka tworzy 2. Dywizję, w trzeciej gra 7 zespołów. Curlingowa Ekstraliga skupia natomiast 5 drużyn. Łącznie, na wszystkich poziomach rozgrywkowych rywalizuje 28 drużyn.

Toruński Klub Curlingowy jest wspierany finansowo przez Gminę Miasta Toruń. Korzysta z bazy treningowej Mentor Sport - lodowisko.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.