„Tak się robi biznes w Toruniu” – Planeta Lewobrzeże | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

„Tak się robi biznes w Toruniu” – Planeta Lewobrzeże

Biznes, Miasto
Data publikacji: 16 lutego 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać operatora kamery filmujące rozmowę z właścicielem restauracji Planeta Lewobrzeże

Kulturowy tygiel, kuchnia z całego świata, niebanalne wnętrze, świetna atmosfera i smaki, które zadowolą każdego konesera dobrego jedzenia. Kulinarny projekt Michała Urbańskiego – Planeta Lewobrzeże szturmem podbił podniebienia mieszkańców Torunia.

Unikalna w skali całego miasta restauracja mieści się przy ul. Łódzkiej 18/20. To właśnie na toruńskich Stawkach skosztujecie streetfoodu z najodleglejszych miejsc globu. Nad jakością przyrządzanych potraw czuwają kucharze m.in. Azji, Afryki i Ameryki Północnej. Receptą na sukces są najwyższej jakości składniki, szybki czas realizacji zamówienia i różnorodność oferowanych potraw. To kulinarna podróż po ulicznych, kultowych daniach całej planety. W dobie pandemii restauracja działa na dowóz i z odbiorem własnym. Właściciel „Planety Lewobrzeże” zainwestował też w stację ładowania samochodów elektrycznych i dowozi posiłki autem, które nie zanieczyszcza powietrza.  

W każdy wtorek Centrum Wsparcia Biznesu publikuje kolejne inspirujące rozmowy z osobami, które swoją biznesową drogę związały z lewobrzeżną częścią Torunia. Biznesmeni wyjaśniają, jak zacząć własny interes, skąd pozyskiwać kapitał i partnerów w swojej branży, jak prowadzić skuteczny marketing i zdobywać klientów. „Tak się robi biznes w Toruniu – edycja lewobrzeże” to cykl spotkań z właścicielami firm, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa na Podgórzu, Stawkach, Rudaku i w Czerniewicach. To filmowy projekt w ramach kampanii promocji gospodarczej Torunia, który jest wsparciem dla firm w trudnym czasie pandemii, okazją do zaprezentowania swojej oferty szerokiemu gronu klientów i zachętą do inwestowania w lewobrzeżnej części miasta.  

Przedsiębiorcy opowiadają, w jaki sposób budowali swoje biznesy, na jakie problemy napotykali na początku swojej drogi i skąd czerpali inspiracje. Promocyjny projekt filmowy pokazuje potencjał inwestycyjny tej nieco zapomnianej części Torunia. Dzięki powstaniu nowego mostu drogowego, remontom dróg i inwestycjom infrastrukturalnym miasta, lewobrzeże jest jednym z bardziej atrakcyjnych terenów w Toruniu. To tam  działają firmy, które m.in. oferują produkty stalowe eksportowane do najdalszych części świata, oferują usługi nowoczesnego IT, profesjonalne rozwiązania data center & cloud, projektują obiekty użyteczności publicznej całej Polsce, produkują najwyższej jakości bieliznę, organizują największe eventy sportowe i kulturalne w kraju lub oferują najwyższej jakości usługi dla mieszkańców całego miasta.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
    Kultura, Miasto, Sport
    Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
  • Kultura, Miasto
    Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
  • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
    Kultura, Miasto
    Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
  • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
  • Drogowcy na Konstytucji 3 Maja
    Drogi, Miasto
    W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
  • Pracujemy nad Urban Labem
    Miasto
    Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
  • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
  • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
  • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
  • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
  • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
  • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
  • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
  • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.