Szkolenie dla NGO | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Szkolenie dla NGO

Miasto
Data publikacji: 21 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Szkolenie NGO - plakat

Fundacja Studio M6 oraz Instytut Nowych Technologii zapraszają do udziału w trzecim spotkaniu integrującym organizacje pozarządowe w województwie kujawsko-pomorskim.

Spotkanie pod hasłem „Regionalne Forum Odpowiedzialności Organizacji Pozarządowych - Szkolimy NGO” odbędzie się 18 czerwca 2024 r. w kawiarni społecznej PERS przy ul. Mostowa 6. Początek o godz. 9:00, całość potrwa do godz. 17:00

Dlaczego taki temat?
16 grudnia 2022 r. w Dzienniku Urzędowym UE została opublikowana dyrektywa ws. sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (tzw. CSRD). CSRD to przełomowe rozwiązanie regulacyjne, które otwiera drzwi do zrównoważonej przyszłości dla biznesów, społeczeństwa i środowiska. Dla organizacji pozarządowym to znakomita okazja do zwiększania swojego wpływu oraz poziomu współpracy z biznesem czy samorządem w duchu zrównoważonego rozwoju.

Do spotkania oprócz NGO z województwa zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki biznesu oraz samorządów, z którymi będziemy rozmawiać o odpowiedzialności społecznej w różnych typach organizacji oraz potencjale do współdziałania międzysektorowego.

>>> Agenda spotkania

Spotkanie rozpocznie się panelem o społecznej odpowiedzialność biznesu w ujęciu praktycznym. Zapraszamy do udziału w nim firmy, które wdrażają raportowanie ESG i w swojej działalności współpracują już z organizacjami pozarządowymi, korzystają z ich usług i produktów.
W panelu drugim rozmawiać będziemy o społecznej odpowiedzialności biznesu w kontekście wartości, kultury organizacyjnej i wewnętrznych procedur (klauzula antydyskryminacyjna/ antymobbingowa, prawa pracownicze, work-life balance, DEI (diversity, equity, and inclusion).

Ostatnim panelem dnia będzie rozmowa na temat mapowania interesariuszy do współpracy, dialog ze środowiskiem zewnętrznym oraz marketing wdzięczności.

Do udziału w panelach w roli osób eksperckich zaproszeni zostali: Magdalena Jabłońska (Fundacja RC - Gdańsk), Krzysztof Ślebioda (Pracownia Zrównoważonego Rozwoju - Toruń), dr Anna Dubownik (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu).


 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja tutaj: REJESTRACJA

Zgłoszenia przyjmowane są również poprzez:

 • mail: fundacja@studiom6.pl
 • telefon: (+48) 786 020 704
 • osobiście: Społeczna Agencja Pośrednictwa, ul. A. Mickiewicza 112, Toruń

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 czerwca, do godz. 12:00. Udział w wydarzeniu możliwy jest w formie stacjonarnej lub online, spotkanie tłumaczone będzie na Polski Język Migowy.

Więcej informacji na stronie organizatoraSpotkanie organizowane jest w ramach projektów SZKOLIMY NGO oraz Społecznie Odpowiedzialne NGO, finansowanych ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.

Najczęściej czytane aktualności

 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.