Szczepienie w każdy weekend bez rejestracji | www.torun.pl

Szczepienie w każdy weekend bez rejestracji

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 09 czerwca 2021
Autor: Natalia Przytarska

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Na zdjęciu pielęgniarka wstrzykuje szczepionkę kobiecie

Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.

W sobotę oraz niedzielę (12 i 13 czerwca) w trzech lokalizacjach w Toruniu będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Dla osób pełnoletnich dostępne będą szczepionki firmy Johnson & Johnson, a dla młodzieży preparat BioNTech-Pfizer (ten drugi tylko w niedzielę w ratuszu).

Będzie to już kolejna okazja do zaszczepienia się bez wcześniejszego umawiania w Toruniu – podobne akcje przeprowadzano w naszym mieście dwukrotnie w maju w CKK Jordanki i na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego oraz w czerwcu – w długi weekend 5-6 czerwca również na dziedzińcu ratusza.


W najbliższy weekend – 12 i 13 czerwca - dawkę szczepionki będzie można przyjąć w trzech lokalizacjach:

 • SOBOTA (12.06), od godz. 9:00, Centrum Handlowe Plaza, ul. Broniewskiego 90
 • NIEDZIELA (13.06), od godz. 9.00, Przychodnia MPS, ul. Uniwersytecka 17
 • NIEDZIELA (13.06), od godz. 9:00, dziedziniec ratusza, Rynek Staromiejski 1

Punkty w przychodni oraz centrum handlowym uruchomi Miejska Przychodnia Specjalistyczna, natomiast ten na dziedzińcu ratusza obsłużą Przychodnie Lekarskie Świat Zdrowia (Grupa NEUCA).

Łącznie w ten weekend dla mieszkańców i turystów przygotowano 2000 dawek szczepionki przeciw COVID-19.

Nastolatkowie w wieku powyżej 12 lat będą mogli skorzystać ze szczepień wyłącznie w niedzielę na dziedzińcu ratusza - tylko tam dostępny będzie preparat Pfizera. Przejdź do informacji o szczepieniu osób powyżej 12 roku życia.

Grafika Grupy NEUCA - Zaszczep się w ratuszu

Ze szczepień mogą także skorzystać obcokrajowcy.

Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (obcokrajowcy), a w przypadku osób nieletnich zgody rodzica na szczepienie. Kliknij tutaj, aby przejść do strony z formularzem wstępnego wywiadu przesiewowego

O kolejnych terminach szczepień bez rejestracji będziemy informować na bieżąco.

Szczepienie w weekend się opłaca

Podczas niedzielnej akcji szczepieniowej (13 czerwca) na dziedzińcu ratusza rozdawane będą karty Moja Starówk@. Dzięki nim można zrobić zakupy lub skorzystać z usług na obszarze zespołu staromiejskiego Torunia z rabatem. Partnerami programu lojalnościowego jest już ponad 90 przedsiębiorców, którzy oferują szeroki wachlarz usług.

Dodatkowo każda osoba, która w najbliższy weekend przyjdzie do CSW z zaświadczeniem o szczepieniu z 12 lub 13 czerwca, będzie mogła odebrać w recepcji bezpłatną wejściówkę na wszystkie wystawy. Bilety będzie można zrealizować wyłącznie 12 i 13 czerwca 2021 r.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki - widok z drona na budynek i teren zieleni wokół
  Kultura, Miasto
  Już w najbliższy czwartek 24 czerwca na scenie plenerowej CKK Jordanki rusza Kino Letnie ECF Camerimage! A w nim - najciekawsze filmowe dokonania ostatnich lat.
 • Regaty na Wisle, zachmurzone niebo, most i widok na Hotel Bulwar
  Miasto, Sport
  Drużyny Torunia i Bydgoszczy będą się ścigać 26 czerwca 2021 r. na Wiśle podczas regat ósemek wioślarskich ze sternikiem z okazji Dni Torunia. Rywalizacja "O Puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbędzie się już po raz osiemnasty.
 • Na zdjęciu kran ogrodowy
  Eko, Miasto
  Utrzymujące się w ciągu ostatnich dni upały przyczyniają się do zwiększonego poboru wody w naszym mieście. Apelujemy do mieszkańców Torunia o korzystanie z wody z rozsądkiem.
 • Na zdjęciu osoby idą obok stojącego autobusu
  Miasto, MZK
  W związku z zakończeniem roku szkolnego, od 28 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. w dni robocze komunikacja miejska funkcjonować będzie wg "feryjnych" rozkładów jazdy.
 • Grafika Nowe statystyki zachorowań
  Koronawirus, Miasto
  1 osoba z pozytywnym wynikiem testu, brak ofiar śmiertelnych – to statystyka epidemiczna dla Torunia na dzień 23 czerwca 2021 r. Zaszczepiło się kolejnych 2006 torunian.
 • Plakat informujący o X kolejce PGE Ekstraligi
  Miasto, Sport
  Przed nami X kolejka PGE Ekstraligi, w której toruńskie "Anioły" podejmą na własnym torze zawodników leszczyńskiej Unii.
 • Dobra wiadomość dla pasażerów! Od 1 lipca 2021 roku w środkach komunikacji miejskiej wyposażonych w automaty biletowe, w których można dokonywać płatności kartą, będzie można płacić za bilet BLIKIEM.
 • 26-27 czerwca pod Krzywą Wieżą Drużyna Wojów Słowiańskich "Dąb Pomorza" wystąpi w rekonstrukcji historycznej pt. "Jak to w Polsce za Piastów bywało".
 • W związku z przebudową peronu od soboty 26 czerwca 2021 r. od godz. 7:00 zawieszony zostanie przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku pętli Olimpijska.
 • Poznaliśmy zwycięzców konkursu makulaturowego 2021 – zwycięskie szkoły i przedszkola odebrały nagrody na scenie na Rynku Staromiejskim.
 • 26 czerwca 2021 r. zapraszamy na Jarmark Św. Franciszka "Wszystko dla Psa i Kota" na targowisku przy Szosie Chełmińskiej.
 • Zuzanna Błażejewska, zawodniczka Klubu Sportowego Centuria, została wicemistrzynią Polski w taekwondo olimpijskim.
 • Ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie wróciły zawodniczki MKSW Pomorzanin.
 • Od 1 lipca 2021 r. procedurą dotyczącą świadczenia "Dobry start" dla uczniów zajmować się będzie ZUS, a nie jak do tej pory – Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie.