Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - warsztaty | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - warsztaty

Biznes, Miasto
Data publikacji: 30 października 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Już tylko kilka dni dzieli nas od Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Od 18 do 24 listopada 2019 w Toruniu czeka nas mnóstwo biznesowych (i nie tylko) atrakcji. Dziś ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty, szkolenia i spotkania z inspirującymi ludźmi.

Dzięki ofercie przygotowanej przez Centrum Wsparcia Biznesu dowiecie się między innymi jak złożyć działalność gospodarczą, jak rozwinąć i wypromować swój biznes w sieci a także poznacie najważniejsze zagadnienia z prawa pracy. Warsztaty pozwolą Wam rozwinąć swoją kreatywność i sprawdzić, czy obecna praca jest dla Was wymarzonym zajęciem.

Zapisy na wybrane zajęcia znajdują się pod tym linkiem: https://tiny.pl/t4mkx. Liczba miejsc ograniczona!

Szkolenie z kompetencji cyfrowych „Mój biznes w sieci"
18-19 listopada 2019 r., godz. 8:00-16:00, Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro, ul. Marii Konopnickiej 13/3, Toruń
ZAPISY ZAKOŃCZONE
Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu realizuje projekt pn. „torun.direct – dobre połączenie
z biznesem”. To cykl bezpłatnych szkoleń dla osób powyżej 25. roku życia, które chcą zdobyć dodatkowe kompetencje w cyfrowym świecie. Projekt będzie realizowany również podczas obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Podczas warsztatów organizatorzy zapewniają sprzęt komputerowy.
 
Warsztaty „Kreatywny biznes plan"
19 listopada 2019 r., godz. 12:00-15:00, Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro, ul. Marii Konopnickiej 13/3, Toruń
ZAPISY: https://tiny.pl/t4mkx
Próbując zapanować nad chaosem związanym z początkiem działalności, napotkasz wiele pytań. Chcesz złożyć dokumenty w związku z pozyskaniem dotacji finansowej i nie umiesz napisać biznes planu? Nie wiesz, jak zweryfikować pomysł na biznes? Wystarczy poddać go próbie pytań, które zdefiniują jego słuszność. Warsztaty pomogą opanować Ci najważniejsze kategorie, które musisz zawrzeć w biznes planie:
•    Streszczenie wykonania – odpowiedz na pytanie: Dlaczego chcesz otworzyć ten biznes i jaka będzie Twoja misja;
•    Odbiorcy – określenie Profil Klienta zdecydowanie pomoże Ci w zaprojektowaniu biznesu;
•    Konkurencja – poznaj swoją konkurencję odpowiednio wcześnie, weź to co najlepsze oraz usuń ich błędy w swojej firmy;
•    Zasoby ludzkie – biznes w pojedynkę może okazać się trudny, z kim chcesz podjąć działania;
•    Reklama – jak dotrzeć do swoich klientów i określić skuteczny format reklamy?
•    Najbliższe działania – co musisz zrobić w najbliższym czasie, by zrealizować swój pomysł?
•    Prognozy finansowe – jakie koszty musisz ponieść i jakie prognozujesz przychody?
Tych i wiele innych zagadnień dowiesz się na warsztatach prowadzonych przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia.

Warsztaty „E-marketing i reklama na Facebooku"
20 listopada 2019 r., godz. 8:00-12:00, Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro, ul. Marii Konopnickiej 13/3, Toruń
ZAPISY: https://tiny.pl/t4mkx
Wymagane jest posiadanie własnego laptopa lub tabletu.
Szkolenie będzie miało interakcyjny i warsztatowy charakter, umożliwiający uczestnikom zintegrowanie wiedzy teoretycznej z praktyką. Program szkolenia obejmuje podstawową wiedzę z zakresu obsługi kont firmowych na portalach społecznościowych oraz bezpłatne narzędzia marketingowe.

Warsztaty „Spełniony pracownik to spełniony pracodawca”
20 listopada 2019 r., godz. 9:30-14:00, Hotel Filmar ul. Grudziądzka 39-43, Toruń
ZAPISY: https://tiny.pl/t4mk6
Podczas warsztatu wspólnie zastanowimy się nad tym, jak budować środowisko pracy wyzwalające spełnienie zawodowe i pozwalające na to, aby pracownik mógł w pełni wykorzystać swój potencjał. Spotkanie będzie dawało przestrzeń do wymiany wiedzy i generowania pomysłów - o jakie aspekty należy zadbać, aby stworzyć środowisko pracy, które rozwija i wzmacnia potencjał pracownika.

Warsztaty rysunku „Kreatywne myślenie w PR"
20 listopada 2019 r., godz. 10:00-13:00, Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro, ul. Marii Konopnickiej 13/3, Toruń
ZAPISY: https://tiny.pl/t4mkx
Pracujesz w promocji lub marketingu? Interesują Cię nowatorskie sposoby reklamy? Warsztat rysunku „Kreatywne myślenie w PR” jest skierowany do tych, którzy chcą przekazywać trudne rzeczy w prosty sposób. Warsztat jest również dla tych, którzy przekazując informację, komunikując się z innymi, chcą to robić inaczej, lepiej, chcą wyróżnić się tłumu. Ten kurs jest dla tych wszystkich, którzy chcą pozostać w głowach swoich odbiorców na dłużej.
Materiały szkoleniowe zostaną zapewnione przez organizatora.

Warsztaty „Wsparcie na starcie"
20 listopada 2019 r., godz. 17:30-19:30, Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro, ul. Marii Konopnickiej 13/3, Toruń
ZAPISY: https://tiny.pl/t4mkx
W ramach warsztatów prezentowane będą informacje m.in. na temat wymogów formalnych związanych z otwieraniem działalności gospodarczej oraz uzyskaniem wsparcia w formie bezzwrotnych dotacji czy wsparcia pomostowego dla młodych przedsiębiorców. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ofertą Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju oraz Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostaną również przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia (Wydziału Ewidencji i Rejestracji), Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Pierwszego Urzędu Skarbowego, którzy podzielą się z zainteresowanymi wiedzą związaną z możliwymi formami opodatkowania działalności gospodarczej, a także z wymogami administracyjno-prawnymi.
 
Szkolenie z kompetencji cyfrowych „Moje finanse i transakcje w sieci"
21-22 listopada 2019 r., godz. 8:00-16:00, Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro, ul. Marii Konopnickiej 13/3, Toruń
ZAPISY ZAKOŃCZONE
Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu realizuje projekt pn. „torun.direct – dobre połączenie z biznesem”. To cykl bezpłatnych szkoleń dla osób powyżej 25. roku życia, które chcą zdobyć dodatkowe kompetencje w cyfrowym świecie. Celem jest także nabycie umiejętności korzystania z e-usług, jak i rozwijania umiejętności bardziej zaawansowanych. Szkolenia dotyczą tematyki cyfrowej: social media, transakcji internetowych, finansów elektronicznych
i obsługi portali publicznych.
 
Warsztaty „Przy piątku o prawie"
22 listopada 2019 r., godz. 11:00-13:00, Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro, ul. Marii Konopnickiej 13/3, Toruń
ZAPISY: https://tiny.pl/t4mkx
Przy piątku o prawie, czyli 5 zagadek z zakresu ochrony prawnej biznesu: Jak w umowie zabezpieczyć zapłatę za fakturę? Czy można domagać się odszkodowania za nieterminowe płatności? Kiedy podać dłużnika do sądu? Czy istnieją specjalne sądy dla przedsiębiorców? Co zrobić z wyrokiem sądu przeciwko mojemu dłużnikowi? Warsztaty przeprowadzą specjaliści z zakresu prawa: radca prawny Karol Sienkiewicz i aplikant radcowski Wojciech Jeliński.

 „Jedno okienko” – dyżur pracowników administracji publicznej w Atrium Copernicus. Załóż i rozlicz swój biznes!
23 listopada 2019 r., godz. 10:00-14:00, Atrium Copernicus, ul. Stanisława Żółkiewskiego 15, Toruń
WYDARZENIE OTWARTE
Przedstawiciele: UMT, IUS, ZUS, CWB, PUP, KIDP i PIFE podczas wspólnego dyżuru udzielą wszelkich informacji związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej i uzyskaniem dofinansowań na rozwój firmy, pomogą wypełnić i złożyć pierwsze niezbędne do tego dokumenty oraz za pomocą elektronicznego dostępu rozpoczną procedurę zakładania działalności. Dzięki temu zainteresowani odwiedzający kompleks handlowy Atrium Copernicus będą mieli możliwość swobodnego skorzystania z pomocy przedstawicieli urzędów w jednym miejscu, bez konieczności oczekiwania w kolejkach na załatwienie swojej sprawy.  
Masz inne pytania? Potrzebujesz uzyskać pomocy ws. emerytury ZUS? Zapomniałeś złożyć VAT? Szukasz porad prawnych? Nasi dyżurujący pracownicy odpowiedzą na każde pytania!
 

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
  Miasto, Sport
  Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • Dziecko na rowerku na Motoarenie
  Sport
  246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Rondo Czadcy z tramwajem
  Drogi, Miasto
  Uwaga! Awaria sygnalizacji świetlnych w rejonie ronda Czadcy, spowodowana przez burzę. Prosimy o ostrożność!
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Michał Gordon oprowadza zwiedzających po wystawie, fot. Sławomi Kowalski
  Kultura, MZK
  Atrakcją pierwszej w tym roku Toruńskiej Nocy Muzeów była wystawa pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, Miejski Zakład Komunikacji i Toruński Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Dziesięć wyjątkowych monodramów na scenie Teatru Baj Pomorski – rozpoczęły się 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora.
 • W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.