Światowy Tydzień Przedsiębiorczości | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu jako koordynator regionalny Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zaprasza na warsztaty i spotkania związane z prowadzeniem biznesu.

Jedenasta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się w dniach 13-18 listopada 2018 r. Już teraz można zapisywać się na bezpłatne wydarzenia.

Harmonogram:

1. Otwarcie Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro (obowiązują zaproszenia) - 13 listopada br. godz. 14:00, Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro, ul. Marii Konopnickiej 13

Placówka, której operatorem będzie Centrum Wsparcia Biznesu, powstaje w kamienicy przy ul. Marii Konopnickiej 13. Misją Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro będzie wspieranie aktywności mieszkańców Torunia zrzeszonych w organizacjach pozarządowych, realizujących zadania własne gminy oraz w grupach inicjatywnych.  

Zadaniem TCAL będzie m.in. umożliwienie dostępu do różnorodnych zasobów niezbędnych do prowadzenia organizacji pozarządowej (np. adres, współdzielone miejsce pracy i spotkań, sprzęt konferencyjny i biurowy), a także tworzenie warunków do powstawania nowych inicjatyw obywatelskich oraz wzmocnienie potencjału już istniejących poprzez wsparcie animacyjne, edukacyjne i promocyjne. Otwarcie oraz trwające od 13 do 16 listopada „dni otwarte” jednostki będą wydarzeniem inaugurującym 11. edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Toruniu.

2. Czwarta edycja warsztatów „Wsparcie na starcie” - 13 listopada br. godz. 16:00, Business Link Toruń, ul. Łokietka 5

Wydarzenie propaguje wiedzę z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz pozyskania środków finansowych na jej rozwój. W ramach warsztatów prezentowane będą informacje m.in. na temat wymogów formalnych związanych z otwieraniem działalności gospodarczej oraz uzyskaniem wsparcia w formie bezzwrotnych dotacji czy wsparcia pomostowego dla młodych przedsiębiorców. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ofertą Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego oraz Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostaną również przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia (Wydziału Ewidencji i Rejestracji), Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Pierwszego Urzędu Skarbowego, którzy podzielą się z zainteresowanymi wiedzą związaną z możliwymi formami opodatkowania działalności gospodarczej, a także  z wymogami administracyjno-prawnymi. Gościem wydarzenia będzie Paweł Podobieński, który opowie uczestnikom jak skutecznie zaplanować swój biznes. Czas trwania szkolenia: 4h.

Na wydarzenie obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona - ZAPISZ SIĘ

3. Druga edycja warsztatów „E-marketing i reklama na facebooku” - 14 listopada br. godz. 9:00, Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro, ul. Marii Konopnickiej 13

Celem organizowanego wydarzenia jest zaznajomienie przedsiębiorców z możliwościami, jakie daje wiedza z zakresu planowania strategii oraz komunikacji marketingowej. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się od podstaw jak promować swoje produkty i usługi w mediach społecznościowych oraz zaznajomią się z najnowszymi trendami w marketingu internetowym, co przełoży się na wzrost konkurencyjności i rozwój innowacyjności firm, działających na rynku lokalnym. Szkolenie będzie miało interakcyjny i warsztatowy charakter, umożliwiający uczestnikom zintegrowanie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznego jej zastosowania.

Program szkolenia obejmuje podstawową wiedzę z zakresu obsługi kont firmowych na portalach społecznościowych oraz bezpłatne narzędzia marketingowe.

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez specjalistę ds. promocji i marketingu, realizatora wielu kampanii wizerunkowych na terenie miasta. Czas trwania szkolenia: 5h.

Na wydarzenie obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona - ZAPISZ SIĘ

UWAGA! Należy posiadać: własny sprzęt komputerowy, skrzynkę mailową + Fanpage na portalu www.facebook.pl.

4. Spotkanie networkingowe dla młodych przedsiębiorców „Poszerz Horyzonty” - 14 listopada br. godz. 14:00, Business Link Toruń, ul. Łokietka 5

Celem organizowanego wydarzenia jest wymiana doświadczeń i popularyzacja wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, działania na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta, budowanie sieci kontaktów biznesowych, dostarczanie młodym przedsiębiorcom nowych praktycznych umiejętności. Spotkanie networkingowe stanowić będzie okazję do budowania relacji między przedsiębiorcami, dzięki obopólnemu rekomendowaniu swoich usług. Poprzez sukcesywne powiększanie grona swoich znajomych i pielęgnowanie sieci kontaktów biznesowych, młody przedsiębiorca będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony doświadczonych osób zajmujących się tematem przedsiębiorczości. Spotkanie poprzedzą prelekcje wybranych przedsiębiorców, którzy osiągnęli już sukces, następnie poprowadzone zostaną dialogi biznesowe przy wieczornym poczęstunku. Spotkanie będzie miało charakter swobodny, podczas prelekcji prowadzona będzie dyskusja warsztatowa opierająca się na pytaniach uczestników.

Na wydarzenie obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona - ZAPISZ SIĘ

5. Gala wręczenia odznaczeń „Made in Toruń” (obowiązują zaproszenia) - 15 listopada br. godz. 12:00, Hotel Bulwar, ul. Bulwar Filadelfijski 18

Kolejne przedsięwzięcia biznesowe z toruńskim rodowodem zostaną uhonorowane odznaczeniem „Made in Toruń”. Na liście są zarówno wielkie przedsiębiorstwa, jak i małe rodzinne podmioty. Łączy je jedno – wysoka jakość oferowanych wyrobów bądź usług. Zarówno tych o ustalonej renomie, jak i tych dotąd mało znanych, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym mogą stać się wzorem dla innych.

Ideą programu jest promocja lokalnych przedsiębiorstw, a także ich wspieranie w zakresie marketingu. „Made in Toruń” to renoma potwierdzona niezależną oceną Kapituły Konkursowej i zaufaniem konsumentów oraz rekomendacja wzmacniająca zaufanie klientów i wiarygodność firmy w relacjach biznesowych. Znaku nie można kupić, a prawo do posługiwania się nim można zdobyć wyłącznie poprzez decyzję Kapituły. O prawo do używania logotypu mogą starać się  firmy mające w swojej ofercie produkty lub usługi odznaczające się najwyższą jakością.  

6. Szkolne wizyty w zakładach rzemieślniczych w obszarze Zespołu Staromiejskiego - 15-16 listopada br., Zespół Staromiejski

Celem organizowanego wydarzenia, które doskonale wpisuje się w realizację założeń „Programu działań społeczno-gospodarczych dla Zespołu Staromiejskiego w Toruniu”, jest zaznajomienie uczniów klas ponadpodstawowych z możliwościami, jakie daje praca branż chronionych i zanikających. Wizyty studyjne będą doskonałym elementem uzupełniającym program nauczania z zakresu przedsiębiorczości. Biorący w nich udział uczniowie w sposób przystępny posłuchają o pracy toruńskich rzemieślników, którzy zaprezentują się osobiście w swoich siedzibach. Trasa wizyt studyjnych obejmować będzie przedsiębiorców branż chronionych i zanikających z obszaru Zespołu Staromiejskiego. Zwieńczeniem wizyt studyjnych będzie konkurs wiedzy zdobytej podczas wydarzenia.

7. „Jedno okienko” – dyżur pracowników miejskich w CH Atrium Copernicus. Załóż i rozlicz działalność gospodarczą! - 17 listopada br. godz. 10:00–15:00, CH Atrium Copernicus, ul. Stanisława Żółkiewskiego 15

Celem organizowanego wydarzenia jest umożliwienie przedsiębiorcom założenia własnej działalności gospodarczej - w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzin wydziałów urzędu miasta oraz instytucji związanych z obsługą przedsiębiorców znajdujących się obowiązkowo na liście podmiotów koniecznych do otwarcia własnej firmy. Przedstawiciele urzędów: UMT, IUS, ZUS, CWB, PUP i PIFE podczas wspólnego dyżuru udzielą wszelkich informacji związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej i uzyskaniem dofinansowań na rozwój firmy, pomogą wypełnić i złożyć pierwsze niezbędne do tego dokumenty oraz za pomocą elektronicznego dostępu rozpoczną procedurę zakładania działalności. Dzięki temu zainteresowani odwiedzający kompleks handlowy Atrium Copernicus będą mieli możliwość swobodnego skorzystania z pomocy przedstawicieli urzędów w jednym miejscu, bez konieczności oczekiwania w kolejkach na załatwienie swojej sprawy. Powyższe wypromuje sprawniejszą komunikację na linii przedsiębiorca – administracja publiczna.

Chcesz zostać partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości? Interesują Cię pozostałe wydarzenia organizowane w Toruniu? Odwiedź stronę: tydzienprzedsiebiorczosci.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Projekt medalu Triady 100-lecia
  Miasto, Sport
  23 maja 2024 r. odbędzie się pierwszy bieg Triady 100-lecia, a już teraz prezentujemy projekt wyjątkowego medalu imprezy.
 • Na zdjęciu: dłonie dziecięce ułożone jedna na drugiej
  Miasto
  23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.