Światowy Dzień Chorego - życzenia PMT | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Światowy Dzień Chorego - życzenia PMT

Miasto
Data publikacji: 09 lutego 2024
Autor: Paula Gałązka
Światowy Dzień Chorego - życzenia PMT

W związku z przypadającym dziś (11.02.2024 r.) 32. Światowym Dniem Chorego swoje życzenia osobom chorym i ich opiekunom składa Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski:


Drogie Mieszkanki i Szanowni Mieszkańcy Torunia,

Osoby Chore i Ich Opiekunowie!

11 lutego 2024 r. obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Ta doroczna i międzynarodowa inicjatywa zachęca do chętnego okazywania troski, bliskości, współczucia i czułości wobec osób, które utraciły zdrowie. W gotowości wsparcia najsłabszych z nas wyrażamy przecież zarówno najgłębszy sens ludzkiej godności, jak i rodzinnej miłości czy sąsiedzkiej przychylności.

Proszę zatem wszystkie osoby chore przebywające obecnie w Toruniu  o przyjęcie serdecznych życzeń szybkiego powrotu do zdrowia, a także zachowania cierpliwości i optymizmu w pokonywaniu choroby. Życzę, aby w chwilach cierpienia nikomu nie brakowało w Toruniu fachowej pomocy pracowników ochrony zdrowia oraz równie ważnej opieki ze strony najbliższych czy przyjaciół.

Słowa szczególnego szacunku przekazuję również toruńskim lekarzom, ratownikom, pielęgniarkom, sanitariuszom i rehabilitantom, którzy zawsze są gotowi nieść oczekiwaną pomoc w chorobie. Państwa poświęcenie zawsze będzie budzić w toruńskich rodzinach najwyższe uznanie. 

 

 Prezydent Miasta Torunia

Michał Zaleski

fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.