Spotkanie z mieszkańcami Czerniewic | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Spotkanie z mieszkańcami Czerniewic

Miasto
Data publikacji: 31 stycznia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: widać dłonie trzymające ulotkę o spotkaniach z mieszkańcami

Czerniewice były kolejnym przystankiem podczas spotkań osiedlowych prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia.

Było to czwarte z cyklu spotkań osiedlowych w roku 2024 - za nami już zebrania na Stawkach (24 stycznia), Podgórzu (25 stycznia), Rudaku (29 stycznia). Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Włocławskiej, które odbyło się 30 stycznia 2024 r., tradycyjnie rozpoczęło się od tematycznych rozmów przy stolikach od godz.17.00. Na mieszkańców czekali przedstawiciele jednostek miejskich odpowiedzialnych m.in. za drogi, zieleń, edukację, bezpieczeństwo czy sprawy seniorów. O godz.18.00 rozpoczęło się spotkanie ogólne z udziałem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, jego zastępcy Zbigniewa Fiderewicza, skarbnika miasta Anety Pietrzak

Po części prezentacyjnej, w której przedstawiony został pakiet informacji dotyczących finansów miasta i najważniejszych inwestycji planowanych w 2024 roku, przyszła pora na pytania mieszkańców osiedla. Mieszkańcy poruszyli takie problemy, jak: częstotliwość kursowania autobusów komunikacji miejskiej, segregacja odpadów, utrzymanie czystości i właściwego stanu dróg lokalnych czy konsultacje dotyczące placu festynowego. Tak jak w latach poprzednich pojawił się temat nielegalnego wysypiska odpadów i działań miasta zmierzających do jego likwidacji. Mieszkańcy pytali także o sprawy ogólnomiejskie, np. o przewidywane naprawy na moście drogowym im. Józefa Piłsudskiego, prace prowadzone na Bulwarze Filadelfijskim oraz kamery montowane na moście drogowym im. gen. Elżbiety Zawackiej.

>>> Prezentacja inwestycji zaplanowanych dla osiedla Czerniewice w 2024 r.

Kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek 5 lutego 2024 r. w Kaszczorku, w gospodarstwie państwa Ciuruś przy ul. Wieżowej. Od godz. 17:00 przedstawiciele wydziałów Urzędu Miasta Torunia oraz jednostek miejskich czekać będą na mieszkańców przy stolikach tematycznych, a o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie z prezydentem Michałem Zaleskim.

Warto przypomnieć, że na każdym spotkaniu organizowany jest kącik dla dzieci, gdzie mogą one spędzić czas pod opieką animatorów. Na wcześniejsze zgłoszenie zapewniany jest też transport, tłumacz migowy bądź asystent dla osób ze szczególnymi potrzebami - więcej tutaj.

Fot. Agnieszka Bielecka

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto
  Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
 • Miasto, Sport
  W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.