Spotkanie na Rudaku | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Spotkanie na Rudaku

Miasto
Data publikacji: 30 stycznia 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Widok ogólny na salę podczas spotkania na Rudaku

Budowa nowej szkoły, drogi, czystość i komunikacja to tematy, które zdominowały poniedziałkową dyskusję prezydenta Torunia z mieszkańcami osiedla Rudak.

Było to trzecie z cyklu tegorocznych spotkań osiedlowych - za nami już spotkania na Stawkach (24 stycznia) i Podgórzu (25 stycznia). Zebranie w Domu Muz na Rudaku, które odbyło się 29 stycznia, tradycyjnie rozpoczęło się od tematycznych rozmów przy stolikach od godz.17.00. Na mieszkańców czekali przedstawiciele jednostek miejskich odpowiedzialnych m.in. za drogi, zieleń, edukację, bezpieczeństwo czy sprawy seniorów. O godz.18.00 rozpoczęło się spotkanie ogólne z udziałem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego i jego zastępcy Zbigniewa Fiderewicza.

Po części prezentacyjnej, w której przedstawiony został pakiet informacji dotyczących finansów miasta i najważniejszych inwestycji planowanych w 2024 roku, przyszła pora na pytania mieszkańców osiedla. Wśród poruszanych problemów dominował temat dróg, m.in.: bezpieczeństwa na ul. Podgórskiej i braku przejść dla pieszych w rejonie torów kolejowych, zaniechanej przez miasto (na skutek sprzeciwu części mieszkańców) budowy ul. Grota-Roweckiego, utwardzenia ul. Zimowej i ulicy w rejonie Starej Drogi, a także uciążliwego dla mieszkańców ul. Husarskiej przejazdu przez parking "Paluszka". Mieszkańców interesowała infrastruktura rowerowa, m.in. planowana w tym roku budowa ścieżki rowerowej, która połączy most kolejowy z mostem Piłsudskiego i ul. Rudacką. Kilka pytań dotyczyło budowanej na Rudaku szkoły podstawowej przy ul. Strzałowej (gdzie powstanie też m.in. przedszkole, mediateka, a w II etapie basen), częstotliwości kursowania komunikacji miejskiej oraz oferty kulturalnej dla lewobrzeża. Postulowano zwiększenie nadzoru nad firmami uprzątającymi place zabaw. Wszystkie uwagi mieszkańców zostały skrupulatnie zanotowane i będą przedmiotem analiz w merytorycznych jednostkach urzędu.

Obejrzyj prezentację inwestycji zaplanowanych dla osiedla Rudak w 2024 r.

Kolejne spotkanie już we wtorek, 30 stycznia 2024 r. Tym razem przedstawiciele miasta odwiedzą osiedle Czerniewice. Zebranie w Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Włocławskiej rozpocznie się od rozmów przy stolikach tematycznych o godz.17.00, a spotkanie ogólne z prezydentem Torunia zaplanowano jak zawsze o 18.00. Natomiast 5 lutego na debatę osiedlową zapraszamy mieszkańców Kaszczorka – tradycyjnie do gospodarstwa państwa Ciuruś przy ul. Wieżowej.

Warto przypomnieć, że na każdym spotkaniu organizowany jest kącik dla dzieci, gdzie mogą one spędzić czas pod opieką animatorów. Na wcześniejsze zgłoszenie zapewniany jest też transport, tłumacz migowy bądź asystent dla osób ze szczególnymi potrzebami - więcej tutaj

Fot. Sławomir Kowalski

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto
  Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
 • Miasto, Sport
  W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.