Ścieżki wiedzy | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ścieżki wiedzy

Tytuł projektu:
Ścieżki wiedzy

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet IX "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach"
Działanie 9.3 "Upowszechnienie formalnego kształcenia ustawicznego"

Źródła finansowania:
Europejski Fundusz Społeczny (85%), Budżet Państwa (15%)

Wartość projektu:
62 843,36 zł

Kwota dofinansowania:
62 843,36 zł

Realizator:
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu

Termin realizacji:
od 15 września 2008 r. do 2 grudnia 2008 r.

Cel:
Celem Projektu było prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych i doradczych podnoszących świadomość mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie możliwości kształcenia oraz korzyści z tego płynących. "Ścieżki wiedzy" stworzyły szansę podnoszenia kwalifikacji zawodowych i zdobywania nowych umiejętności, a także kwalifikacji zawodowych poza rolnictwem. W dalszej perspektywie realizacja Projektu wpłynie na upowszechnienie kształcenia ustawicznego i pobudzanie aktywności środowisk lokalnych na rzecz rozwiązywania potrzeb edukacyjnych i korzystania z istniejących możliwości kształcenia.

Grupa docelowa:
Projekt skierowany był do kobiet i mężczyzn, osób w wieku od 25 do 64 lat, pracujących lub niepracujących, uczących się lub nieuczących, oraz do osób nieuczących się w wieku od 18 do 24 lat, zamieszkujących gminy Skrwilno, Kikół, Osiek, Lisewo, Unisław, Lubicz, Zławieś Wielka, Obrowo, które z własnej inicjatywy zgłaszają chęć zdobycia nowych bądź uzupełnienia posiadanych kwalifikacji w formie kształcenia formalnego.

Główne działania:
Podczas realizacji projektu  przeprowadzono czterdzieści spotkań z mieszkańcami gmin, będących partnerami. Spotkania prowadzili: doradca zawodowy i prelegent informacyjny. Celem spotkań było przekazanie informacji o ścieżkach edukacyjnych, z uwzględnieniem planów rozwoju gminy, w której będzie odbywało się spotkanie. Doradca informował o możliwościach dalszego kształcenia, kierując się indywidualnymi predyspozycjami i potrzebami uczestników spotkań.  Zainteresowani otrzymali publikację zawierającą wyczerpujące informacje o możliwościach kształcenia i ulotki z najistotniejszymi danymi.
Publikacja jest także dostępna w Urzędach Gmin. Ponadto uruchomiona została platforma komunikacyjna, na której  zamieszczono publikacja w formie elektronicznej. Komunikacja przez Internet umożliwi także świadczenie usług doradczych przez doradcę zawodowego, a także odpowiadanie na pytania zainteresowanych i udzielanie wyjaśnień.

Rezultaty:
Pokazanie mieszkańcom gmin objętych Projektem możliwości dalszego kształcenia i doskonalenia oraz korzyści z tego płynących. Posiadając informacje o ścieżkach edukacyjnych, mieszkańcy gmin, a być może także z innych terenów, mogą podejmować naukę w szkołach dla dorosłych i bardziej świadomie dobiorą dla siebie odpowiedni kierunek kształcenia.

Dodatkowe informacje:
Centrum Kształcenia Ustawicznego
87-100 Toruń
Plac Św.Katarzyny 8
056-065-77-490
www.cku.torun.pl
sekretariat@cku.torun.pl

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Najczęściej czytane aktualności

  • Miasto
    W toruńskim Moto-Parku przy ul. Łukasiewicza w Toruniu ruszył w środę 17. Międzynarodowy Zlot Klubów Miłośników Citroena.
  • Miasto
    Początek długiego weekendu warto było spędzić na toruńskim bulwarze. Na odwiedzających czekały atrakcje przygotowane w ramach Festiwalu Wisły.
  • MZK i parkingi na 15. Bella Skyway Festival
    Kultura, Miasto, MZK
    W czasie trwania imprezy, od 20 do 24 sierpnia, by ułatwić widzom dotarcie na festiwal, wprowadzone zostaną dodatkowe kursy miejskich tramwajów i autobusów. Warto też wiedzieć, gdzie są parkingi buforowe.
  • Miasto
    Uroczystością patriotyczną, mszą św. w intencji Ojczyzny i piknikiem militarnym Toruń uczcił Święto Wojska Polskiego.
  • Miasto
    Koncerty, parady statków, darmowe rejsy, stoiska edukacyjne oraz kulinarne – to wszystko w ramach Festiwalu Wisły, który w dniach 14-15 sierpnia 2024 r. odbywa się w Przystani Toruń.
  • Komunikacja miejska w przedłużony weekend
    Miasto, MZK
    W przedłużony, sierpniowy weekend w Toruniu inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska.
  • W czasie trwania imprezy, od 20 do 24 sierpnia, by ułatwić widzom dotarcie na festiwal, wprowadzone zostaną dodatkowe kursy miejskich tramwajów i autobusów. Warto też wiedzieć, gdzie są parkingi buforowe.
  • 18-20 października 2024 r. na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu odbędzie się konferencja pt. "Witraże wobec zagrożeń i wyzwań XXI wieku".
  • Toruńska Infrastruktura Sportowa ogłosiła konkurs na wybór sponsora tytularnego Areny Toruń.
  • 24 sierpnia z okazji Dnia Architektury Drewnianej 2024 zapraszamy do parków etnograficznych w Toruniu, Kaszczorku i Wielkiej Nieszawce!
  • MOSiR, Wydział Sportu i Rekreacji UMT i Stowarzyszenie Go Sport! zapraszają na amatorski turniej koszykówki Toruń 3x3 Streetball Challenge. Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia 2024 r. na boisku przy ul. Ugory/Zbożowa na Wrzosach.
  • TSŻ Toruń rozpoczyna decydującą fazę sezonu w CS Superlidze. Już w niedzielę (18 sierpnia) żółto-niebiesko-biali podejmą na własnym torze LKS Szawer Leszno. Stawką pojedynku jest awans do finału.
  • Zajęcia plastyczne i sportowe, zabawa w koło fortuny oraz drobny poczęstunek - takie wakacyjne atrakcje przygotowało dla dzieci z toruńskiego lewobrzeża Toruńskie Centrum Usług Społecznych.
  • Trwają intensywne prace na budowie biurowca Business Park Toruń u zbiegu Trasy Średnicowej i ul. Legionów.