Ruszyła CS Superliga | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ruszyła CS Superliga

Miasto, Sport
Data publikacji: 11 kwietnia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze

TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.

Podopieczni trenera Pawła Cegielskiego walczą w tym sezonie o trzecie Drużynowe Mistrzostwo Polski z rzędu. Najlepsza ekipa w kraju przeszła małe przemeblowanie. Wiek juniora skończyli doświadczeni i skuteczni zawodnicy Kosma Syrkowski i Filip Kowalski, których zastąpił brylujący na torach CS 1. Ligi Adrian Olkowski.

Doparowymi Adriana są speedrowerzyści nie mający za sobą ligowych szlifów. Formację seniorską stanowią nadal liderzy Arkadiusz Szymański, Dawid Bas i Remigiusz Burchardt. Wsparci wspomnianym Kosmą Syrkowskim, Szymonem Rządem i Bartoszem Fryckowskim.

Żółto-niebiesko-biali przegrali na inaugurację rozgrywek z jednym z pretendentów do złota Aseko Orłem Gniezno w stosunku 69:87. Teraz przed torunianami okazja na rehabilitację, bowiem w najbliższą niedzielę (14 kwietnia) o 16:00 na torze przy Bielańskiej 66 podejmą PKS Victorię Poczesna. Ekipa spod Częstochowy jest beniaminkiem rozgrywek, jednak w 1. kolejce pokonała brązowych medalistów sprzed roku Autojazda Mustang Żołędowo 18 punktami.

Tego samego dnia, lecz o 12:00 swój pierwszy domowy mecz objedzie mistrz z 2023 r. CS 1. Ligi Drwęca Kaszczorek. Rywalem „Wodników” będzie TPD Kalety. Na inaugurację sezonu turkusowo-bordowi przegrali na wyjeździe z Szarżą Wrocław 88:65. Co ważne, w niedzielę (7 kwietnia) wystartowały rozgrywki w CS Superlidze Żaków. Wygraną na otwarcie odniósł TSŻ Biofarm Toruń, w którym prym wiódł Paweł Zawadzki (17+1).

Tekst i zdjęcie: TSŻ Toruń

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Miasto
  Od 27 do 30 maja 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Na zdjęciu widok na Rynek Staromiejski, na pierwszym planie ratusz
  Miasto
  Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
 • Ambasador Finlandii w UMT
  Miasto
  Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.