Rusza centrum dla organizacji pozarządowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rusza centrum dla organizacji pozarządowych

Oficjalne otwarcie Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro odbędzie się 13 listopada 2018 roku. Placówka, której operatorem jest Centrum Wsparcia Biznesu, powstała w kamienicy przy ul. Marii Konopnickiej 13.  

Działające w Toruniu organizacje pozarządowe już od 13 listopada 2018 roku będą mogły rezerwować pomieszczenia biurowe i konferencyjne. Specjalny kalendarz i system rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej:  www.2pietrotorun.pl

Nowy inkubator dla NGO ma wspierać aktywność mieszkańców Torunia zrzeszonych w grupach inicjatywnych, realizujących zadania własne gminy, w szczególności młodych (maksymalnie dwuletnia działalność) i nieposiadających bazy lokalowej. Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro umożliwia m.in. dostęp do miejsca pracy i spotkań, sprzętu konferencyjnego  i biurowego: skanera, kopiarki, drukarki, rzutnika multimedialnego, komputerów z dostępem do Internetu, miejsca na korespondencję w postaci zamykanych szafek na dokumenty, a także adresu na cele rejestracyjne organizacji.

- Chodzi o tworzenie warunków do powstawania nowych inicjatyw obywatelskich oraz wzmocnienie potencjału już istniejących organizacjipodkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, które jest operatorem TCAL 2.Piętro. Jednostka będzie wspierała działania edukacyjne centrum, m.in. szkolenia, seminaria, warsztaty, spotkania grup wymiany doświadczeń, wizyty studyjne czy spotkania z ekspertami. Na zainteresowane organizacje czekają już pomieszczenia gotowe do rezerwacji: sala kanapowa przeznaczona na spotkania nieformalne, sala warsztatowa, przeznaczona na warsztaty i szkolenia, sala skrzynkowa z regałami na korespondencję z zamkami szyfrowymi, sala komputerowa, przeznaczona do pracy przy biurkach, „pokój zwierzeń” do spotkań indywidualnych i doradztwa oraz pomieszczenie socjalne.

Otwarcie centrum odbędzie się w ramach 11. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dni otwarte placówki zaplanowano w dniach 14-16 listopada w godzinach od 8:00 do 16:00.

Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro
ul. Marii Konopnickiej 13,  87-100 Toruń
tel. 56 611 89 26
e-mail: kontakt@2pietrotorun.pl
www.2pietrotorun.pl

realizacja: Red Cow Studio

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.