Reels Made in Toruń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Reels Made in Toruń

Biznes, Miasto
Data publikacji: 15 maja 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Ekran smartfona w trakcie wykonywania zdjęcia kubka z napisem Made in Toruń

Rusza kolejna odsłona kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Centrum Wsparcia Biznesu, operator programu certyfikatu jakości toruńskich produktów i usług, przygotowało cykl krótkich form video, które będą prezentowane w social mediach.

Instagramowy projekt ma zwiększyć rozpoznawalność marki Torunia jako miasta przyjaznego dla biznesu i wesprzeć marketingowo dotychczasowych laureatów znaku Made in Toruń. Wraz z wdrożeniem Instagram Reels i zmiany algorytmów tej platformy pojawiło się ciekawe narzędzie video marketingu. Potencjał rolek to przede wszystkim full screen, czyli pełnoekranowy sposób wyświetlania treści. Nowe funkcjonalności sprawiają, że treści video wyświetlają się w sieci jeszcze lepiej. Z punktu widzenia marki kluczowa jest żywotność publikowanego materiału, ponieważ rolki „żyją” w sieci nawet po kilku dniach czy tygodniach od publikacji. Krótkie formy video na stałe zadomowiły się w social mediach, a ich siła cały czas rośnie. Dzięki temu, że reelsy są dynamiczne, przyciągają uwagę zwłaszcza odbiorców z generacji Z, czyli osób urodzonych po roku 1995, które uwielbiają formaty wideo. Według specjalistów od marketingu komunikacja video to szansa na nawiązanie długofalowej więzi z klientami. Dzięki takie formie tworzy się trwała relacja z marką, która będzie skutkowała lojalnością klientów.

- Dzięki wykorzystaniu Reels w projekcie Made in Toruń chcemy zwiększyć widoczność znaku na Instagramie – dzięki temu, że format jest angażujący, a przede wszystkim także dobrze wyeksponowany w aplikacji, łatwiej możemy dotrzeć z naszymi treściami do firm zainteresowanych pozyskaniem znaku, jaki i zwiększyć rozpoznawalność dotychczasowych laureatów. Wyselekcjonowaliśmy kilkadziesiąt firm, które są obecne na Instagramie i skutecznie prowadzą marketing na tej platformie – podkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Rolki będą pojawiały się w sieci na kanałach prowadzonych przez CWB. Do projektu zaproszono toruńskie firmy z wielu branż m.in. gastronomicznej, beauty, sportowej, produkcyjnej, rzemieślniczej i usługowej. Nowy projekt ma charakter wizerunkowy, pozycjonujący markę miasta Torunia w świadomości partnerów biznesowych. Jednak przede wszystkim jest to wsparcie sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Chodzi o zaprezentowanie miasta jako miejsca sprzyjającego kreatywności i przedsiębiorczości. Celem projektu jest też promocja gospodarcza Torunia, jego atutów, szans, możliwości dla inwestorów.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Miasto
  Od 27 do 30 maja 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Na zdjęciu widok na Rynek Staromiejski, na pierwszym planie ratusz
  Miasto
  Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
 • Ambasador Finlandii w UMT
  Miasto
  Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.