Razem bezpieczniej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Razem bezpieczniej

Miasto
Data publikacji: 29 stycznia 2024
Autor: Paula Gałązka
Razem bezpieczniej
Stowarzyszenie Wolontariuszy Razem informuje, że w terminie 23.01-31.12.2023 r. realizowało projekt dofinansowany z Gminy Miasta Toruń pod nazwą „Razem bezpieczniej”, w ramach którego oferowaliśmy bezpłatne porady w ramach działającego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego.
 
Trzy razy w tygodniu w Punkcie przy ul. Jęczmiennej 14 odbywały się dyżury konsultantów przeznaczone dla osób uzależnionych, w tym zakażonych HIV, oraz mieszkańców, którzy chcą uzyskać lub poszerzyć swoją wiedzę nt. zakażeń i uzależnień. W ofercie była także aktywizacja i integracja osób wykluczonych społecznie i uzależnionych, w tym pomoc żywnościowa, praca resocjalizacyjna, specjalistyczne poradnictwo, konsultacje dotyczące trudności wynikających z uzależnienia od substancji psychoaktywnych, podejmowaliśmy działania interwencyjne i terapeutyczne wobec osób zażywających szkodliwie środki psychoaktywne oraz najbliższych członków ich rodzin, prowadziliśmy grupy wsparcia dla rodzin i bliskich osób zażywających narkotyki/pijących szkodliwie alkohol, w tym zakażonych HIV, przejawiających inne zachowania ryzykowane będące konsekwencją uzależnień. Działanie Punktu obejmowało również opieką osoby współuzależnione.
 
Punkt działał 3 razy w tygodniu (poniedziałki, środy i piątki) po 3 godziny dziennie. W trakcie godzin otwarcia Punktu można było pobrać posiadane przez Stowarzyszenie materiały związane z problematyką uzależnień, zapobieganiem rozprzestrzeniania HIV, kierowano na testy, informowano o innych miejscach, gdzie można uzyskać pomoc np.: medyczną, socjalną, prawną itp. Zadanie było realizowane dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń. Kwota udzielonego z budżetu Gminy Miasta Toruń dofinansowania na rok 2023 wyniosła 15 000 zł. 
 
Punkt działać będzie nadal także w 2024 roku w ramach dofinansowania z budżetu Gminy Miasta Toruń. Kwota udzielonego z budżetu dofinansowania na rok 2024 wyniesie 16 000 zł.
 
Zapraszamy do kontaktu w godzinach pracy Biura Stowarzyszenia Wolontariuszy Razem przy ul. Jęczmiennej 14. W poniedziałki i piątki od g. 10:00-13:00 i we środy od 16:00-19:00.
 
Stowarzyszenie Wolontariuszy Razem
Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto
  Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
 • Miasto, Sport
  W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.