Przez Toruń przejechały klasyki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Przez Toruń przejechały klasyki

Miasto
Data publikacji: 22 czerwca 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Mężczyzna w bieli kłania się kapeluszem czerwonemu pojazdowi jadącemu bulwarem

Do Torunia ponownie zawitały zabytkowe pojazdy. Podczas Classic Gala 2024 Poland 22 czerwca 2024 r. na ulicach Torunia i Bulwarze Filadelfijskim można oglądać piękne, oryginalne i świetnie utrzymane samochody z dawnych lat. Organizatorem wydarzenia jest Automobilklub Toruński.

Toruń zabytkami stoi, ale w ten weekend nie tylko murowanymi, ale i mobilnymi. Wystawę motoryzacyjnych klasyków można było oglądać w sobotę na Bulwarze Filadelfijskim. Wcześniej kawalkada oryginalnych aut przejechała przez miasto, wzbudzając żywe reakcje przechodniów. Wspaniałe okazy starych mercedesów, citroenów, fiatów i wielu innych marek, niektóre zabawnie przyozdobione, przyciągnęły nad Wisłę spore grono widzów. Dumni właściciele chętnie prezentowali oglądającym wypieszczone wnętrza, otwierali maski i opowiadali o tajnikach swoich maszyn.

Jak zawsze odbył się Concours d'Elegance, podczas którego jury złożone z projektantów, inżynierów i przedstawicieli organizatora przyznało uczestnikom zjazdu nagrody w różnych kategoriach, takich jak: stan, oryginalność czy piękno pojazdu oraz ubiór załogi dostosowany do epoki. W niedzielę rano o godz. 9.30 pojazdy będą już stacjonować na rynku w Chełmży, a o 12.30 przejadą do Nawry, na plac przed kościołem, gdzie zaplanowano festyn z atrakcjami i koncertem.

Fot. © UMT 2024, autor: Sławomir Kowalski, licencja: CC BY-NC 4.0

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: kolarki jadą na rowerach w wyścigu, obok mury gotyckie Torunia
  Drogi, Miasto, Sport
  25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn trzyma koszulkę hokeisty z numerem "Sto"
  Miasto, Sport
  Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
  Eko, Miasto
  Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
 • W drugim kwartale 2025 roku pierwsi czytelnicy odwiedzą nowe wnętrza Książnicy Kopernikańskiej. Nowoczesny wielofunkcyjny budynek powstaje przy ul. Słowackiego w miejscu dawnej czytelni.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.