Przedszkole na Bielawach otwarte | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Przedszkole na Bielawach otwarte

70 dzieci spędziło pierwszy dzień w przedszkolu na Bielawach. Nowa placówka, zbudowana przez miasto przy ul. Krynickiej, rozpoczęła działalność  1 marca 2012 roku. Utworzono w niej trzy odziały przedszkolne. W dniu inauguracji dzieci odwiedził z upominkami prezydent Torunia Michał Zaleski.

 

Przedszkole przy ul. Krynickiej na Bielawach powstało w nowym, wspólnym obiekcie ze Szkołą Podstawową nr 35. Zajmuje lewą, parterową część trzykondygnacyjnego budynku i jest wizualnie zintegrowane z sąsiadującą szkołą. Ma natomiast  oddzielne wejście i jest odgrodzone od części szkolnej. W trzech utworzonych oddziałach przedszkolnych jest miejsce dla 72 dzieci, obsada jest już prawie pełna. Na razie przedszkole nie ma jeszcze nazwy, ale już wiadomo, że będzie ona nawiązywać do nazw grup: Krasnali, Skrzatów i Smerfów.

- To dobry pomysł, by przedszkole i szkoła podstawowa stanowiły jeden zespół. To pozwoli nam obserwować dzieci od początku ich edukacji, lepiej poznać ich możliwości i predyspozycje - mówi dyrektor  szkoły i przedszkola Małgorzata Łęc-Sienkiewicz.

W pierwszym dniu pobytu w przedszkolu dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy pomagali maluchom zaadaptować się w nowych warunkach. Przedszkolaki były całkowicie pochłonięte nowymi, kolorowymi zabawkami.  Przerwały zabawę tylko na krótką chwilę, gdy do przedszkola zawitał prezydent Torunia Michał Zaleski, który z okazji otwarcia miał dla placówki upominki: radiomagnetofony, książeczki, kredki, słodycze i chorągiewki z herbem miasta.

Położone od strony południowej sale przedszkolne są przestronne i jasne, wyposażone w kolorowe wykładziny i szafki. Stołówka umożliwia podawanie dzieciom śniadań i podwieczorków, przygotowywanych samodzielnie przez obsługę przedszkola, natomiast obiady są dowożone w formie cateringu. Zaplecze obejmuje pomieszczenia dla kadry wychowawców, administracji i gabinety medyczne. W tej części budynku znajduje się również duża sala wielofunkcyjna, wspólna dla szkoły i przedszkola. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na tyłach przedszkola znajduje się również wygrodzony plac zabaw, na którym nasadzono już zieleń, założono trawniki i ustawiono urządzenia do zabawy.

Obiekt zbudowało w niespełna rok Przedsiębiorstwo Inwestycyjne "BUD- TECH", które dostarczyło również pierwsze wyposażenie i zagospodarowało teren wokół obiektu. Łączny koszt inwestycji to 12 mln 685 tys. zł brutto.


[1.03.2012]

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
    Kultura, Miasto
    Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
  • Kultura, Miasto, Sport
    W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
  • Kultura, Miasto
    Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
  • Miasto, Sport
    Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
  • Miasto
    Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
  • Miasto
    W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
  • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
  • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
  • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
  • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
  • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
  • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
  • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
  • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.