Przedstawiciele biznesu dyskutują w CKK Jordanki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przedstawiciele biznesu dyskutują w CKK Jordanki

Biznes, Miasto
Data publikacji: 05 października 2022
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia prezydenta Torunia Michała Zaleskiego inaugurującego konferencję Firma Przyszłości

W Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” trwa Konferencja Firma Przyszłości. Podczas wydarzenia eksperci ze świata biznesu dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

To już V odsłona spotkania, którego organizatorem jest Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu, a Miasto Toruń i Centrum Wsparcia Biznesu są partnerami. Jest to największy biznesowo-marketingowy networking w tej części Polski. W poprzednich czterech edycjach udział wzięło ponad 2 tysiące osób.

- Cykl tych wartościowych i dorocznych spotkań zawsze zakładał, nawet przy rozpoznaniu zagrożeń gospodarczych, pozytywne scenariusze. Jest to niezwykle ważne również w tym roku, a szczególnie w ostatnich miesiącach. W samorządzie miejskim Torunia z uwagą odnotowujemy wiarygodne i podane na początku października opinie, m.in. menedżerów logistyki z około 250 polskich przedsiębiorstw. Ich zdaniem produkcja w polskim przemyśle zmalała we wrześniu piąty raz z rzędu. Choć ten spadek był mniejszy niż w poprzednich miesiącach, to firmy przemysłowe nie patrzą w przyszłość z optymizmem. Konferencja „Firma przyszłości” ma tej sytuacji zapobiegać – mówił w swoim wystąpieniu inaugurującym wydarzenie prezydent Michał Zaleski. 

Samorządowiec przypominał, że miasto jest otwarte na biznes. Sektor ten może liczyć chociażby na niezbędne wsparcie wyspecjalizowanego i lokalnego Centrum Wsparcia Biznesu. Miasto sprzyja lokalnemu biznesowi (to prawie 28 tys. podmiotów gospodarczych różnej wielkości), dbając także m.in. o opracowanie kolejnych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (na razie obejmują one 59% powierzchni Torunia).

V Konferencja „Firma Przyszłości” odbywa się 5 października 2022 r. Program wydarzenia obejmuje 16 inspirujących wystąpień. Wśród zaproszonych gości są m.in. Marek Zuber, ekonomista i analityk rynków finansowych, Małgorzata Fiedorczuk, wicedyrektor w zespole People & Organization PwC Polska, Maciej Kawecki, ceniony ekspert w zakresie ochrony danych osobowych, Maciej Fliger, Dyrektor Biura Regionalnego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, czy Dominika Mickiewicz, menedżer ds. projektów B+R w Departamencie 3W w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Najczęściej czytane aktualności

 • Premiera filmu "Barbarka 1939"
  Kultura, Miasto
  Zainteresowanie było tak duże, że zorganizowano aż trzy pokazy. 27 listopada 2022 roku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" odbyła się premiera filmu "Barbarka 1939".
 • Zdjęcie przedstawia scenę, na którzy goście otworzyli Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy
  Kultura, Miasto
  26 listopada 2022 r. rozpoczął się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowych. W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców i moc atrakcji.
 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...