Przed nami Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Przed nami Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 23 listopada 2022
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia ludzi odwiedzających Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy

Zbliża się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy, który tradycyjnie odbędzie się na Rynku Staromiejskim. Swój udział w tegorocznej edycji tego wydarzenia zapowiedziało ponad 50 wystawców.

Jarmark zostanie otwarty 26 listopada 2022 roku. Wydarzenie rozpocznie się Wielką Paradą, która wyruszy o godzinie 16:50 z Rynku Nowomiejskiego i przejdzie ulicami Królowej Jadwigi, Szeroką do Rynku Staromiejskiego, gdzie nastąpi powitanie mieszkańców, gości oraz uczestników jarmarku. Wystąpienia na scenie przewidywane są na godzinę 17:10.

W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców oferujących m.in. oryginalne ozdoby świąteczne, produkty regionalne, naturalne produkty spożywcze, biżuterię czy też galanterię skórzaną. Tak jak w ostatnich latach w ramach wydarzenia będzie można przejechać się karuzelą wenecką, kołem widokowym lub kolejką świąteczną.

Nie zabranie też konkursów dla dzieci, akcji charytatywnych, koncertów na żywo i występów artystycznych. W dniu otwarcia na scenie zobaczymy Teatr Muzyczny „Mała Rewia” oraz Big Joe Cover Band.

Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 20 grudnia 2022 roku. Organizatorem wydarzenia jest toruńska firma Snake.

 


Harmonogram otwarcia Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego – 26 listopada 2022 r.:

10:00-13:00 – Wielkie otwarcie bram Jarmarku

13:00-15:00 – List do Św. Mikołaja

15:00-16:00 – Z miasta pierników do domu Św. Mikołaja

16:10-16:50 – Próba generalna gwiazdy wieczoru

16:50-17:05 – Wielka Parada z Rynku Nowomiejskiego na Staromiejski

17:10 – Oficjalne otwarcie Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

17:30-18:15 – Występ Teatru Muzycznego „Mała Rewia”

20:15 – Gwiazda wieczoru Big Joe Cover Band

fot. głowne Adam Zakrzewski/ fot. choinki Małgorzata LitwinZobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi w otoczeniu kobiet i mężczyzn - przewodników
  Miasto
  W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Na zdjęciu: Zielony traktor z biało-czerwoną flagą
  Drogi, Miasto
  22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • Na zdjęciu: znak drogowy - rondo, w tle widać maszyny rolnicze
  20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Miasto
  Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.
 • Miasto, Sport
  Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • 22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.
 • W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Na I Kongres Afrykanistyczny w Toruniu przyjadą dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury. Na wydarzenie zapraszają Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres potrwa od 21 do 23 lutego 2024 roku.
 • W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • 20 lutego 2024 r. na Lodowisku Tor-Tor odbyła się inauguracja hokejowych Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2023/2024.
 • We wtorek 20 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski wraz z urzędnikami spotkał się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Bażyńskich 30/36 z mieszkańcami Okręgu Jakubskie-Mokre. Było to dziewiąte z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • 8 marca 2024 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet.