Przed nami Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przed nami Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 23 listopada 2022
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia ludzi odwiedzających Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy

Zbliża się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy, który tradycyjnie odbędzie się na Rynku Staromiejskim. Swój udział w tegorocznej edycji tego wydarzenia zapowiedziało ponad 50 wystawców.

Jarmark zostanie otwarty 26 listopada 2022 roku. Wydarzenie rozpocznie się Wielką Paradą, która wyruszy o godzinie 16:50 z Rynku Nowomiejskiego i przejdzie ulicami Królowej Jadwigi, Szeroką do Rynku Staromiejskiego, gdzie nastąpi powitanie mieszkańców, gości oraz uczestników jarmarku. Wystąpienia na scenie przewidywane są na godzinę 17:10.

W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców oferujących m.in. oryginalne ozdoby świąteczne, produkty regionalne, naturalne produkty spożywcze, biżuterię czy też galanterię skórzaną. Tak jak w ostatnich latach w ramach wydarzenia będzie można przejechać się karuzelą wenecką, kołem widokowym lub kolejką świąteczną.

Nie zabranie też konkursów dla dzieci, akcji charytatywnych, koncertów na żywo i występów artystycznych. W dniu otwarcia na scenie zobaczymy Teatr Muzyczny „Mała Rewia” oraz Big Joe Cover Band.

Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 20 grudnia 2022 roku. Organizatorem wydarzenia jest toruńska firma Snake.

 


Harmonogram otwarcia Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego – 26 listopada 2022 r.:

10:00-13:00 – Wielkie otwarcie bram Jarmarku

13:00-15:00 – List do Św. Mikołaja

15:00-16:00 – Z miasta pierników do domu Św. Mikołaja

16:10-16:50 – Próba generalna gwiazdy wieczoru

16:50-17:05 – Wielka Parada z Rynku Nowomiejskiego na Staromiejski

17:10 – Oficjalne otwarcie Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

17:30-18:15 – Występ Teatru Muzycznego „Mała Rewia”

20:15 – Gwiazda wieczoru Big Joe Cover Band

fot. głowne Adam Zakrzewski/ fot. choinki Małgorzata LitwinNajczęściej czytane aktualności

 • Premiera filmu "Barbarka 1939"
  Kultura, Miasto
  Zainteresowanie było tak duże, że zorganizowano aż trzy pokazy. 27 listopada 2022 roku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" odbyła się premiera filmu "Barbarka 1939".
 • Zdjęcie przedstawia scenę, na którzy goście otworzyli Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy
  Kultura, Miasto
  26 listopada 2022 r. rozpoczął się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowych. W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców i moc atrakcji.
 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...