Promocja szkół branżowych i technicznych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Promocja szkół branżowych i technicznych

Trwa kampania promocyjna szkół branżowych i technicznych realizowana przez Centrum Wsparcia Biznesu. Jednym z jej elementów są spotkania w szkołach podstawowych i gimnazjach w gminach ościennych Torunia.

Pracownicy Centrum Wsparcia Biznesu zachęcają do podjęcia nauki w szkołach branżowych i technicznych w Toruniu. W ramach spotkań z uczniami, doradcami zawodowymi, wychowawcami klas i pedagogami przekazują materiały promocyjne toruńskich placówek oraz katalogi szkół branżowych i technicznych. Do tej pory oferty edukacyjne toruńskich placówek trafiły do szkół w Cierpicach, Małej Nieszawce, Aleksandrowie Kujawskim, Ciechocinku, Lubiczu Górnym, Czernikowie. W kolejnych dniach zaplanowano wizyty w szkołach w Górsku, Złejwsi Wielkiej, Unisławiu i Chełmży.  

Podczas spotkań pracowników Centrum Wsparcia Biznesu z toruńskimi przedsiębiorcami od kilku lat pojawia się problem braku rąk do pracy w wielu zawodach. Kampania ma przekonać młodych ludzi i ich rodziców, że wybór szkoły branżowej lub technicznej to inwestycja w przyszłość: dobry zawód, fach w ręku i w konsekwencji pewność zatrudnienia po ukończeniu nauki.

Dodajmy, że w ramach kampanii zrealizowano cykl filmów promujących naukę w toruńskich szkołach branżowych i technicznych. Klipy wideo prezentowane są m.in. na ekranach w autobusach i tramwajach MZK oraz Telewizji Kablowej Toruń. Były także wyświetlane podczas II Forum Zawodowców i w sieci: na miejskich stronach internetowych, a także na portalach społecznościowych.

Centrum Wsparcia Biznesu zleciło przeprowadzenie badań focusowych, których celem było poznanie motywacji młodzieży do kontynuacji nauki. Wyniki przedstawiono dyrektorom szkół podczas II Toruńskiego Forum Zawodowców. Centrum Wsparcia Biznesu przeprowadziło także konkurs dla szkół „Nakręć się na branżówkę” z nagrodą w postaci kampanii promocyjnej dla zwycięskiej szkoły o wartości 4 tysięcy złotych, zorganizowano też międzyszkolny turniej Monopoly 2018 dla szkół technicznych i branżowych.

Ponadto na Facebooku i Instagramie trwa również kampania promująca nabór, a także kampania outdoorowa w postaci banneru w centrum Torunia o wymiarach 10 x 6 metrów i kampania radiowa na antenach Radia ESKA Toruń i Radia GRA. Centrum Wsparcia Biznesu wydało katalog toruńskich szkół branżowych i technicznych, który trafił do młodzieży szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Już niebawem rusza także najnowszy program realizowany przez jednostkę pod nazwą „Poznaj naszą firmę”. Będą to wizyty studyjne uczniów w toruńskich przedsiębiorstwach produkcyjnych, mające na celu pobudzenie ściślejszej współpracy pomiędzy toruńskimi szkołami a firmami.

Celem działań Centrum Wsparcia Biznesu jest pomoc dla młodzieży w wyborze ścieżki kariery, propagowanie rozwoju przedsiębiorczości, a także promowanie sukcesów toruńskich szkół w zakresie szkolnictwa branżowego i technicznego.

Przypomnijmy, że w 2018 roku rekrutacja startuje 17 maja i potrwa do 18 czerwca.

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.