Pożegnaliśmy lato na Barbarce | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Pożegnaliśmy lato na Barbarce

Eko, Miasto, Sport
Data publikacji: 12 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: ludzie siedzą na leżakach na polanie w osadzie leśnej na Barbarce

Tłumy torunian pożegnały 10 września 2023 r. na Barbarce odchodzące lato. Na leśnej polanie odbył się rodzinny piknik rekreacyjny. Były koncerty, zabawy sprawnościowe, dużo dobrego jedzenia, atrakcje dla najmłodszych i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Dwie osoby wróciły na nowych rowerach ufundowanych przez sponsorów: Bank Nicolaus i Toruń Plaza. Byli to zwycięzcy rodzinnych pojedynków na trenażerach kolarskich i ergometrach wioślarskich.

Wśród atrakcji popołudnia na Barbarce znalazły się gry i zabawy sprawnościowe, pokazy i warsztaty cyrkowe z CircArt. Była też strefa speedwaya i symulator żużlowy. Wśród gości wydarzenia znaleźli się także siatkarze CUK Aniołów Toruń, którzy ćwiczyli z najmłodszymi adeptami tej dyscypliny. Wypoczynek na polanie urozmaiciła swoim koncertem Orkiestra Dętą ze Złejwsi Wielkiej. Pojawił się także symulator dachowania samochodu Fundacji Jumper. Hitem okazały się pokazy umiejętności psów pasterskich, zawody w buble ball i potyczki w kuli zorbingowej. W strefie bezpieczeństwa była okazja, by spróbować swoich sił w alko- i narkogoglach. Odbyły się także pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.

W punkcie Kids Art trwały animacje dla najmłodszych oraz warsztaty wykonywania ekologicznych toreb. Swoje stanowiska edukacyjne wystawiły też Nadleśnictwo Toruń i stowarzyszenie Tilia „Barbarka”.

Podczas imprezy nie zabrakło waty cukrowej dla wszystkich, ogniska z pieczeniem kiełbasek i strefy gastronomicznej z foodtruckami.  

Patronem medialnym imprezy było Radio GRA, które serwowało muzyczne hity odchodzącego lata.

Fot. Stowarzyszenie GoSport!

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Bulwar po kontroli NIK-u
  Miasto
  Najwyższa Izba Kontroli zakończyła kontrolę inwestycji dotyczącej zagospodarowania Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu. Pozytywnie oceniono przeprojektowanie pawilonów, przeprowadzenie postępowania konsultacyjnego oraz wydanie wymaganych decyzji i postanowień. Izba wskazała także obszary wymagające poprawy. Wśród nich konieczność powstania...
 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...