Pożegnaliśmy lato na Barbarce | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pożegnaliśmy lato na Barbarce

Eko, Miasto, Sport
Data publikacji: 12 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: ludzie siedzą na leżakach na polanie w osadzie leśnej na Barbarce

Tłumy torunian pożegnały 10 września 2023 r. na Barbarce odchodzące lato. Na leśnej polanie odbył się rodzinny piknik rekreacyjny. Były koncerty, zabawy sprawnościowe, dużo dobrego jedzenia, atrakcje dla najmłodszych i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Dwie osoby wróciły na nowych rowerach ufundowanych przez sponsorów: Bank Nicolaus i Toruń Plaza. Byli to zwycięzcy rodzinnych pojedynków na trenażerach kolarskich i ergometrach wioślarskich.

Wśród atrakcji popołudnia na Barbarce znalazły się gry i zabawy sprawnościowe, pokazy i warsztaty cyrkowe z CircArt. Była też strefa speedwaya i symulator żużlowy. Wśród gości wydarzenia znaleźli się także siatkarze CUK Aniołów Toruń, którzy ćwiczyli z najmłodszymi adeptami tej dyscypliny. Wypoczynek na polanie urozmaiciła swoim koncertem Orkiestra Dętą ze Złejwsi Wielkiej. Pojawił się także symulator dachowania samochodu Fundacji Jumper. Hitem okazały się pokazy umiejętności psów pasterskich, zawody w buble ball i potyczki w kuli zorbingowej. W strefie bezpieczeństwa była okazja, by spróbować swoich sił w alko- i narkogoglach. Odbyły się także pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.

W punkcie Kids Art trwały animacje dla najmłodszych oraz warsztaty wykonywania ekologicznych toreb. Swoje stanowiska edukacyjne wystawiły też Nadleśnictwo Toruń i stowarzyszenie Tilia „Barbarka”.

Podczas imprezy nie zabrakło waty cukrowej dla wszystkich, ogniska z pieczeniem kiełbasek i strefy gastronomicznej z foodtruckami.  

Patronem medialnym imprezy było Radio GRA, które serwowało muzyczne hity odchodzącego lata.

Fot. Stowarzyszenie GoSport!

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.