Pół tysiąca uczestników akcji Toruń na Rowery | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pół tysiąca uczestników akcji Toruń na Rowery

Miasto, Sport
Data publikacji: 10 czerwca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: startują rowerzyści, nad nimi herb miasta Torunia

Ponad 500 rowerów pojawiło się na trasie przejazdu „Toruń na Rowery 2024”. Największe rowerowe wydarzenie sezonu rekreacyjnego w Toruniu odbyło się 9 czerwca 2024 roku. Rowerzyści pokonali 13-kilometrową trase z CH Toruń Plaza do Nadleśnictwa Olek.

Do udziału w przejeździe rowerowym zaprosili: Miasto Toruń, Stowarzyszenie GoSport i Nadleśnictwo Toruń. Udział był bezpłatny. W asyście policji, straży miejskiej, obsługi medycznej i wolontariuszy rowerzyści pokonają ściezkami rowerowymi trasę z Torunia przez Barbarkę do leśnictwa Olek. Finałem przejazdu było ognisko z kiełbaskami. Na mecie była okazja, by spotkać się z leśnikami z Nadleśnictwa Toruń, którzy opowiadali o swojej pracy. Można było napić się dobrej kawy, wziąć udział w animacjach dla dzieci, konkursach z nagrodami i obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Miejsca, który ze specjalnego roweru zaprezentował baśnie J.H. Andersena.

Przejazd pod hasłem „Toruń na Rowery” był też dobrą okazją, by kręcić kilometry dla Torunia w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik przebywający poza granicami kraju może przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego przez siebie miasta. Przyłącz się i zbieraj kilometry dla Torunia!

Link do pobrania aplikacji: https://www.aktywne.miasta.pl/

Na „Toruń na Rowery 2024” zapraszają Stowarzyszenie GoSport i Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta. Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń.

Fot. Stowarzyszenie GoSport

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.