Piąta fala w odwrocie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Piąta fala w odwrocie

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 22 lutego 2022
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu prezydent Torunia Michał Zaleski podczas konferencji

Piąta fala zakażeń koronawirusem w Toruniu spowalnia – tak wynika z ostatnich danych epidemicznych. Szczegółowe informacje o sytuacji w mieście przekazał na konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Stabilizuje się liczba stwierdzonych dziennie zakażeń. Tendencję spadkową widzimy także porównując dane tygodniowe. Jeszcze dwa i trzy tygodnie temu liczba nowych zakażeń utrzymywała się między 1800 a 1900 tygodniowo, natomiast w poprzednim tygodniu spadła już do ok. 1500 – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Niestety dane miesięcznie nie mają tego samego pozytywnego wydźwięku – w lutym odnotowujemy nowy rekord zakażeń miesięcznych. Do 22 lutego 2022 r. w Toruniu na COVID-19 zachorowało 5436 osób.

Wykres - zakażenia koronawirusem tygodniowo i dziennie 22/02/2022

Wykresy - zakażenia koronawirusem miesięcznie 22/02/2022

W ostatnich tygodniach zmniejsza się także liczba wykonywanych wymazów PCR. W ostatnim tygodniu stycznia zlecono aż 7140 testów do rozpoznania zakażenia SARS-CoV-2, natomiast w przeciągu ostatnich dwóch tygodni liczba ta wyniosła średnio 5 500.

Przypominamy, że jeśli podejrzewasz zakażenie koronawirusem, możesz skorzystać w Toruniu z dwunastu punktów pobrań testów PCR-owych oraz trzech antygenowych.

Legenda:

Znacznik w kolorze bordowym - punkty pobrań RT-PCR

znacznik fioletowy – punkty pobrań testów antygenowych


Omikron jest mutacją bardzo zaraźliwą, ale nie tak bardzo zjadliwą – wzrost zakażeń nie powoduje znacznego wzrostu hospitalizacji pacjentów ani liczby zgonów. Osobami ciężko przechodzącymi COVID-19 zajmują się dwie placówki w naszym mieście: Wojewódzki Szpital Zespolony oraz Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika. Obecnie w miejskiej placówce (stan na 22.02) z 48 zabezpieczonych łóżek przeznaczonych do hospitalizowania osób chorych na COVID-19 37 jest zajętych. Na dzień dzisiejszy cztery łóżka respiratorowe są wykorzystane.

Wykres - zgony w Toruniu koronawirus do 22/02/2022


Ciężkiemu przebiegowi COVID-19 może zapobiec szczepienie. W Toruniu wykonano do tej pory 319 263 szczepień, z czego 63 860 to trzecia dawka przypominająca. W pełni zaszczepiono 127 820 mieszkańców (64,36% wszystkich mieszkańców, 67,74% uprawnionych).
Szczepienia wiek w Toruniu do 22/02/2022


PRZYDATNE INFORMACJE


Konferencja prasowa prezydenta Torunia Michała Zaleskiego w dniu 22 lutego 2022 r.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • Na zdjeciu: widok z góry na salę gimnastyczną, gdzie na krzesełkach siedzą ludzie i słuchają wystąpienia prezydenta miasta
  Miasto
  22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Na zdjęciu: fragment białego autobusu miejskiego
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi w otoczeniu kobiet i mężczyzn - przewodników
  Miasto
  W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.
 • Dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury zjechali do Torunia na I Międzynarodowy Kongres Afrykanistyczny. Wydarzenie w Urzędzie Marszałkowskim zorganizowały wspólnie Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres trwa od 21 do...
 • 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • 22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.