Odznaczeni "Za zasługi dla ochrony zdrowia" | www.torun.pl

Odznaczeni "Za zasługi dla ochrony zdrowia"

Miasto
Data publikacji: 19 października 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: odznaczenia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”

Osoby związane z ochroną zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim odebrały odznaki honorowe "Za zasługi dla ochrony zdrowia", przyznawane przez ministra zdrowia.

Uroczystość odbyła się w dniu 19 października 2021 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.

Kilkudziesięciu medyków z województwa kujawsko-pomorskiego odebrało odznakę honorową "Za zasługi dla ochrony zdrowia" z rąk wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. Odznaczenia zostały przyznane – na wniosek wojewody – decyzją ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z dnia 26 sierpnia 2021 r. w uznaniu za pełną poświęcenia pracę w czasie pandemii.

>>> Lista osób uhonorowanych odznaczeniem "Za zasługi dla ochrony zdrowia"

Obok tych wyróżnień, Mikołaj Bogdanowicz wręczył Medal Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Sylwii Sobczak – dyrektorce Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu oraz Justynie Wileńskiej – dyrektorce Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Medal ten został ustanowiony w 2016 roku i jest okolicznościowym wyróżnieniem przyznawanym osobom prywatnym i instytucjom za szczególne zasługi dla województwa kujawsko-pomorskiego.

- Marzec 2020 roku i te informacje, które wszystkich przygwoździły – jest wirus SARS-Cov-2 w Polsce, jest i w województwie kujawsko-pomorskim i w Toruniu. Od tego momentu rozpoczęła się walka z epidemią, a potem pandemią, która się coraz bardziej nasilała w kolejnych falach. W tym wszystkim byli chorzy – w Toruniu do dzisiaj 21 145 osób, niestety, 486 osób zmarło na Covid-19 – wspominał prezydent Michał Zaleski. Bohaterom dnia, a więc wszystkim osobom wyróżnionym odznakami honorowymi, gratuluję i dziękuję w imieniu mieszkanek i mieszkańców naszego miasta. Te nobilitujące odznaczenia wskazują na rzeczywiste i nieprzeciętne zasługi dla ochrony zdrowia. Tak naprawdę są to zasługi związane z ratowaniem życia torunianek i torunian oraz mieszkańców regionu. Zawsze byliście i jesteście naszymi bohaterami.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie idący ulicą
  Miasto
  Poniżej publikujemy wyjaśnienie, jakie skierował do redaktora naczelnego „Nowości”, Marcina Habela, po publikacji dwóch artykułów na temat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, dyrektor jednostki Rafał Walter.
 • Na zdjęciu: kobieta patrzy na zdjęcia na wystawie Sztuka Natury
  Eko, Miasto
  Ruszyła 14. edycja Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury" Toruń 2021.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski kontynuuje leczenie z powodu zachorowania na Covid-19. Jak poinformował w mediach społecznościowych, jego stan zdrowia z dnia na dzień się poprawia.
 • Kościoł pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.Fot. Sławomir Kowalski
  Drogi, Miasto
  W sobotę 4 grudnia w związku z obchodami święta Radia Maryja zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • Na zdjęciu od lewej: Łukasz Kaźmierczak, Adrian Drzycimski - Instytut Wspierania Nowych Technologii, Violetta Weroniecka - Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia, Łukasz Szarszewski – Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu w partnerstwie z liderem Powiatowym Urzędem Pracy dla Miasta Torunia oraz Instytutem Wspierania Nowych Technologii podpisało umowę o wartości docelowej dla mieszkańców ponad 2 mln zł na realizację pilotażowego programu badania rynku pracy. Projekt realizowany będzie ze środków Rezerw Funduszu Pracy Ministerstwa...
 • Plakat zachęcający do udziału w akcji sprawdź światła
  Miasto
  4 grudnia 2021 r. można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł drogowych w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów w Toruniu.
 • Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage i Grupa Balzola zapraszają na przegląd filmów, opartych na prozie najpopularniejszego polskiego twórcy literatury science-fiction. Od 10 do 30 grudnia na dużym ekranie Kina Camerimage, znajdującego się w Budynku Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28,...
 • W najbliższą sobotę, 4 grudnia 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów w Toruniu odbędzie się Turniej Mikołajkowy Hokeja Halowego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Urząd Miasta Torunia weryfikuje dokumentację dostarczoną przez torunian starających się o granty w ramach projektu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym".
 • Miasto Toruń nagrodzone przez Wspólnotę Polską "Za zasługi dla sportu polonijnego". Wyróżnienie odebrał 3 grudnia 2021 r. zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podczas uroczystości w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
 • Na jubileuszową, niezwykłą wystawę z okazji 130-lecia funkcjonowania komunikacji miejskiej w grodzie Kopernika zaprasza Miejski Zakład Komunikacji i Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • Drony – technologia przyszłości już nadleciała. Systemy bezzałogowych statków powietrznych niewątpliwie mają szansę stworzyć branżę konkurencyjną do przemysłu samochodowego i lotniczego. W kolejnym odcinku cyklu „Start Up Toruń” Błażej Kriks właściciel firmy KRX Flying oraz ośrodka szkolenia OperatorDronów.pl opowiada o przyszłości swojej branży i...
 • Portal torunposzkole.pl to pomoc dla toruńskich rodziców poszukujących wartościowych zajęć pozaszkolnych dla swoich dzieci.
 • Z powodu montażu naświetlaczy w sobotę 11 grudnia 2021 r. most Piłsudskiego będzie zamknięty dla aut w godzinach od 6.00 do 17.00.