Odnowa infrastruktury transportu publicznego w Toruniu w latach 2005-2006 | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Odnowa infrastruktury transportu publicznego w Toruniu w latach 2005-2006

Logo Unii EuropejskiejLogo ZPORR

Tytuł projektu:
Odnowa infrastruktury transportu publicznego w Toruniu w latach 2005-2006.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W okresie od 17 sierpnia 2005 r. do 28 grudnia 2006 r. Gmina Miasta Toruń realizowała projekt o nazwie "Odnowa infrastruktury transportu publicznego w Toruniu w latach 2005-2006".

W ramach projektu miasto kupiło 10 nowoczesnych autobusów niskopodłogowych.

Wybudowano nowe zatoki autobusowe:

  • w ciągu południowej jezdni ul. Kościuszki (na wysokości restauracji "Herbowa"),
  • w ciągu zachodniej jezdni ul. Chrobrego (pomiędzy ul. Batorego a ul. Wojska Polskiego),

Przebudowano i zmodernizowano zatoki autobusowe:

  • na wjeździe w pętlę przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym oraz w ciągu ul. św. Józefa - strona wschodnia (na wysokości Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego),
  • po obu stronach  ul. Przy Kaszowniku,
  • w ciągu jezdni południowej ul. Odrodzenia (za skrzyżowaniem z ul. Szosa Chełmińska),
  • w ciągu ul. Łyskowskiego - strona południowa.

Przebudowano  także peron przystanku autobusowego przy ul. Łyskowskiego - strona zachodnia.

Projekt, wyłoniony w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, otrzymał dofinansowanie w kwocie 4.819.596,85 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR) - Priorytet 1: Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmacnianiu konkurencyjności regionów.

Całkowity koszt Projektu wyniósł 10.115.365,29 zł.

Realizacja projektu wpłynęła na poprawę funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu w obszarze węzłów przesiadkowych oraz linii o najwyższym obciążeniu. Zwiększenie liczby nowoczesnych autobusów niskopodłogowych, wraz z dostosowaniem do ich obsługi infrastruktury przystankowej, zapewniło mieszkańcom Torunia większy komfort przejazdu, poprawiło bezpieczeństwo podróżujących oraz - dzięki redukcji emisji spalin i zmniejszeniu natężenia hałasu - wpłynęło na ograniczenie uciążliwości miejskiego transportu dla środowiska. Nowe autobusy są dużym ułatwieniem w komunikacji dla osób starszych, niepełnosprawnych, dzieci oraz rodziców z dziećmi w wózkach.

Zobacz też informacje na temat projektu publikowane na stronach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

Najczęściej czytane aktualności

  • Miasto
    W toruńskim Moto-Parku przy ul. Łukasiewicza w Toruniu ruszył w środę 17. Międzynarodowy Zlot Klubów Miłośników Citroena.
  • Miasto
    Początek długiego weekendu warto było spędzić na toruńskim bulwarze. Na odwiedzających czekały atrakcje przygotowane w ramach Festiwalu Wisły.
  • MZK i parkingi na 15. Bella Skyway Festival
    Kultura, Miasto, MZK
    W czasie trwania imprezy, od 20 do 24 sierpnia, by ułatwić widzom dotarcie na festiwal, wprowadzone zostaną dodatkowe kursy miejskich tramwajów i autobusów. Warto też wiedzieć, gdzie są parkingi buforowe.
  • Miasto
    Uroczystością patriotyczną, mszą św. w intencji Ojczyzny i piknikiem militarnym Toruń uczcił Święto Wojska Polskiego.
  • Miasto
    Koncerty, parady statków, darmowe rejsy, stoiska edukacyjne oraz kulinarne – to wszystko w ramach Festiwalu Wisły, który w dniach 14-15 sierpnia 2024 r. odbywa się w Przystani Toruń.
  • Pani Klara w gronie stulatków
    Miasto
    Jak dożyć do setki w dobrym zdrowiu? Wie to torunianka pani Klara Maślonkowska, którą z okazji 100. urodzin odwiedził 14 sierpnia 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski. - Serdecznie gratuluję Pani osiągnięcia tak pięknego wieku 100 lat, z których większość, bo aż 90 lat przeżyła Pani swoim rodzinnym mieście Toruniu. W imieniu swoim i...
  • W czasie trwania imprezy, od 20 do 24 sierpnia, by ułatwić widzom dotarcie na festiwal, wprowadzone zostaną dodatkowe kursy miejskich tramwajów i autobusów. Warto też wiedzieć, gdzie są parkingi buforowe.
  • 18-20 października 2024 r. na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu odbędzie się konferencja pt. "Witraże wobec zagrożeń i wyzwań XXI wieku".
  • Toruńska Infrastruktura Sportowa ogłosiła konkurs na wybór sponsora tytularnego Areny Toruń.
  • 24 sierpnia z okazji Dnia Architektury Drewnianej 2024 zapraszamy do parków etnograficznych w Toruniu, Kaszczorku i Wielkiej Nieszawce!
  • MOSiR, Wydział Sportu i Rekreacji UMT i Stowarzyszenie Go Sport! zapraszają na amatorski turniej koszykówki Toruń 3x3 Streetball Challenge. Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia 2024 r. na boisku przy ul. Ugory/Zbożowa na Wrzosach.
  • TSŻ Toruń rozpoczyna decydującą fazę sezonu w CS Superlidze. Już w niedzielę (18 sierpnia) żółto-niebiesko-biali podejmą na własnym torze LKS Szawer Leszno. Stawką pojedynku jest awans do finału.
  • Zajęcia plastyczne i sportowe, zabawa w koło fortuny oraz drobny poczęstunek - takie wakacyjne atrakcje przygotowało dla dzieci z toruńskiego lewobrzeża Toruńskie Centrum Usług Społecznych.
  • Trwają intensywne prace na budowie biurowca Business Park Toruń u zbiegu Trasy Średnicowej i ul. Legionów.