Nowy program w toruńskich placówkach | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowy program w toruńskich placówkach

Miasto
Data publikacji: 15 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

Stowarzyszenie Pozytywnie Mocni rozpoczyna realizację programów rekomendowanych "Spójrz Inaczej" dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6!

Program "Spójrz Inaczej 1-3" jest wyjątkowy - skoncentrowany na kompensowaniu braków w umiejętnościach psychospołecznych oraz zapobieganiu różnym wyzwaniom, z jakimi mogą się spotkać dzieci. Wierzymy, że wsparcie w budowaniu pozytywnego obrazu siebie oraz radzenia sobie z emocjami i trudnościami życiowymi jest kluczowe dla ich zdrowego rozwoju.

Dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń w wysokości 34.000 zł Stowarzyszenie zrealizuje osiem edycji programu w szkołach podstawowych. Natomiast program "Spójrz Inaczej 4-6" oparty na psychologii prewencji, ma za zadanie minimalizować czynniki ryzyka, które mogą prowadzić do problemów w przyszłości. Dążymy do zapobiegania uzależnieniom i destrukcyjnym zachowaniom poprzez wsparcie prawidłowego rozwoju uczniów.

Cele szczegółowe programu to nie tylko rozwijanie umiejętności psychospołecznych, ale również minimalizowanie negatywnego wpływu czynników ryzyka oraz wzmacnianie czynników chroniących. To kompleksowe wsparcie, które ma na celu nie edukację, a także budowanie silnych, zdrowych relacji społecznych.

Dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń w wysokości 19.000 zł Stowarzyszenie Pozytywnie Mocni zrealizuje cztery edycje programu.

Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, pozwolą dzieciom na kreatywne eksplorowanie tematów i zdobywanie doświadczeń. Wartością dodaną jest również fakt, że programy te są koordynowane przez doświadczone Panie Pedagog, a ich realizację zapewnia Stowarzyszenie Pozytywnie Mocni. To ogromny krok w kierunku jeszcze skuteczniejszego wsparcia uczniów!

Wszystkim uczniom życzymy owocnej pracy i niezapomnianych doświadczeń w trakcie realizacji programu "Spójrz Inaczej"!

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
  Miasto, Sport
  Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • Dziecko na rowerku na Motoarenie
  Sport
  246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Rondo Czadcy z tramwajem
  Drogi, Miasto
  Uwaga! Awaria sygnalizacji świetlnych w rejonie ronda Czadcy, spowodowana przez burzę. Prosimy o ostrożność!
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Michał Gordon oprowadza zwiedzających po wystawie, fot. Sławomi Kowalski
  Kultura, MZK
  Atrakcją pierwszej w tym roku Toruńskiej Nocy Muzeów była wystawa pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, Miejski Zakład Komunikacji i Toruński Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Dziesięć wyjątkowych monodramów na scenie Teatru Baj Pomorski – rozpoczęły się 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora.
 • W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.