Nowy pomysł na komunikację społecznościową | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowy pomysł na komunikację społecznościową

Drogi, Miasto
Data publikacji: 14 maja 2024
Autor: Filip Tomasik

Gmina Miasta Toruń rozpoczyna wdrażanie strategii przygotowanej dla mediów społecznościowych. Obecne serwisy miejskie czekają zmiany, pojawią się też nowe rozwiązania.

O nowych pomysłach na strategię komunikacji społecznościowej poinformował prezydent Paweł Gulewski podczas briefingu zorganizowanego nad brzegiem Wisły na terenie Przystani Towarzyskiej LABA.

- Dziś przedstawiamy główne kierunki naszych działań związanych z portalami społecznościowymi i prowadzoną za ich pośrednictwem komunikacją z mieszkańcami, osobami związanymi z Toruniem i odwiedzającymi nasze miasto – powiedział prezydent Torunia - Debata nad nowa strategią komunikacji trwa od pierwszego dnia mojej pracy dla Torunia, jako prezydenta miasta. Mamy wiele profili w serwisach społecznościowych, część z nich przejdzie zmianę, pojawią się również nowe pomysły na dialog z odbiorcami naszych treściwyjaśnił prezydent Gulewski.

Kanały komunikacji społecznościowej Gminy Miasta Toruń

 1. Strona FB: Paweł Gulewski - oficjalnie (5,8 tys. odbiorców) będzie prowadzona poza Urzędem Miasta Torunia przez prezydenta Pawła Gulewskiego i jego otoczenie. Strona będzie na zasadzie wymiany treści wspierała serwisy miejskie w rozprzestrzenianiu informacji, a wybrane treści zamieszczane na stronie prezydenta będą udostępniane w serwisach miejskich.

 2. Strona FB: Prezydent Torunia Michał Zaleski (26 tys. odbiorców) została czasowo zdezaktywowana. Wykonano kopię zapasową zawartości strony do celów archiwalnych. Strona zostanie przywrócona i przemianowana na Urząd Miasta Torunia. Będzie źródłem szeroko pojętej informacji miejskiej. Na stronie będą zamieszczane treści dot. działań Gminy Miasta Toruń i prezydenta Torunia, imprez i wydarzeń, inwestycji, komunikacji itp.

 3. Strona FB: Mój Toruń (144 tys. odbiorców) zostanie odciążona z twardej informacji miejskiej i nastawiona przede wszystkim na działania o charakterze promocyjnym i wizerunkowym. Zadaniem strony będzie tworzenie wizerunku Torunia jako miasta nowoczesnego, przyjaznego, dobrego do życia, nauki, pracy, rozwoju i atrakcyjnego dla turysty z kraju i zagranicy.

 4. Platforma X: Mój Toruń (5.6 tys. odbiorców) – Kanał będzie połączeniem stron: Urząd Miasta Torunia i Mój Toruń. Zamieszczane treści będą dotyczyły głównie informacji miejskiej z domieszką działań wizerunkowych.

 5. Instagram: Mój Toruń (17,9 tys. odbiorców) – będzie skupiony wokół promocyjno-wizerunkowych działań foto/video, które w kreatywny sposób mają tworzyć pozytywny wizerunek Torunia.

 6. Kanał filmowy Mój Toruń w serwisie You Tube (2.03 tys. subskrybcji) – pozostanie miejscem publikacji wszystkich filmów powstających na zlecenie miasta.

 7. Wszystkie kanały miejskie w serwisach społecznościowych dotychczas funkcjonujące pod nazwą Mój Toruń zostaną przemianowane na „Toruń”.

 8. TikTok – powstanie nowy, kolejny kanał poświęcony głównie działaniom promocyjnym i wizerunkowym z uwzględnieniem specyfiki tego medium oraz wieku i charakteru odbiorców.

Materiały foto/video zamieszczane w miejskich serwisach społecznościowych będą dostępne do pobierania i wykorzystywania zgodnie z licencją CC BY-NC –(https://creativecommons.org/licenses/by-nc/4.0/deed.pl) - Licencja ta umożliwia korzystanie z utworu, ale także dzielenie się nim z innymi odbiorcami oraz adaptację (remiksowanie, zmianę, tworzenie na bazie utworu). Natomiast nie będzie możliwe wykorzystywanie materiałów do celów komercyjnych.

Użytkownicy korzystający z miejskich materiałów audio/foto/video będą zobowiązani do ich właściwego opisania tj. oznaczenia autora i źródła treści, z którego zostały pobrane. Wymagana będzie również informacja o naniesionych zmianach oraz link do strony z warunkami licencji.

fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Miasto
  W Toruniu ruszyły spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z Radami Okręgów.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Inwestycje, Miasto
  To kolejny ważny etap rozwoju Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Powstały unikatowe nowoczesne budynki, w których będzie można prowadzić dydaktykę i badania na najwyższym światowym poziomie w kierunkach naukowych, które wprowadzają do gospodarki najwięcej innowacyjności.
 • Kultura, Miasto
  31 maja 2024 r. rozpocznie się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt. Do 7 czerwca będzie można obejrzeć 13 tytułów, w tym 5 spektakli zagranicznych. W sumie odbędzie się 19 pokazów. Wśród najważniejszych zaproszonych reżyserów będą Robert Wilson, Alvis Hermanis, Oliver Frljić, Aurélien Bory czy Luk Perceval.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.