Nowoczesne pracownie w ZST | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowoczesne pracownie w ZST

Miasto
Data publikacji: 06 lutego 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: budynek Zaspołu Szkół Technicznych, przed nim boisko typu orlik i kosz do gry w piłkę koszykową

W ramach projektu „Twoja przyszłość w nowoczesnej szkole zawodowej 2” w Zespole Szkół Technicznych m.in. zmodernizowano cztery pracownie, które zyskały nowy sprzęt, a także zwiększono dostępność placówki dla osób z niepełnosprawnościami.

Projekt pn. „Twoja przyszłość w nowoczesnej szkole zawodowej 2” realizowany był w latach 2021-2023. Jego całkowita wartość wyniosła nieco ponad 4 mln zł, z czego ponad 3 mln zł stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, a ponad 1 mln zł to wkład własny Gminy Miasta Toruń.

Głównym celem projektu było zwiększenie dostępności oraz poprawa jakości i warunków kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Technicznych w Toruniu. W ramach projektu wykonano przebudowę i adaptację pracowni logistycznej, budowlanej, geodezyjnej oraz teleinformatycznej. Dokonano również zakupu sprzętu i wyposażenia niezbędnego do praktycznej nauki zawodu oraz wybudowano, zakupiono i zamontowano wewnętrzną windę z szybem trzykondygnacyjnym. Zakupiono również meble oraz specjalistyczny sprzęt do pracowni zawodowych, m.in. czytniki, rejestratory, programatory RFID, lokalizator urządzeń podziemnych, niwelatory, odbiorniki geodezyjne, tachimetry, drony bezzałogowe, specjalistyczne oprogramowanie komputerowe, laptopy, drukarki, spawarki światłowodowe, szlifierki, wiertarki, wyrzynarki, regały paletowe oraz ramowe.

Zakup wyposażenia pochłonął środki w wysokości 3,2 mln zł, z kolei koszt robót budowlanych wyniósł 720 tys. zł.

Realizacja projektu przyczyniła się do wzmocnienia roli edukacji w zakresie kierunków zawodowych, na które występuje zapotrzebowanie w regionie. Pozwoli to na wzmocnienie pozycji absolwentów szkoły do pełnienia w przyszłości kluczowej roli w procesie tworzenia konkurencyjnej gospodarki regionalnej, jak i wzrostu poziomu wykształcenia mieszkańców.

Fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Mapa przestawia objazd ulicami Podgórną i Wiązową
  Drogi, Miasto
  We wtorek 5 marca 2024 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Podgórnej z ul. Wiązową. Za dwa miesiące w tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie.
 • Konsul Generalny Chin odwiedził Toruń
  Miasto
  Fan Xiaodong – Konsul Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, wicekonsul Jianfu Xiao oraz Changlin Mar, inicjator toruńskich kontaktów z chińskim miastem Guilin gościli w Urzędzie Miasta Torunia. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski. Przypomnijmy, że od 2010 roku Toruń ma podpisaną umowę partnerską z chińskim miastem Guilin...
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.