XII Marszałkowski Bal Dobroczynny | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

XII Marszałkowski Bal Dobroczynny

Miasto
Data publikacji: 22 stycznia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: pary w strojach z epoki tańczą poloneza

20 stycznia 2024 r. w CKK Jordanki odbył się już po raz 12. Marszałkowski Bal Dobroczynny – dochód z balu wesprze potrzebujących z województwa kujawsko-pomorskiego.

Coroczny Marszałkowski Bal Dobroczynny to doskonała zabawa przy muzyce na żywo, ale przede wszystkim emocjonujące licytacje, z których dochód przeznaczony zostanie na wsparcie placówek niosących pomoc osobom potrzebującym, opiekujących się niepełnosprawnymi i chorymi. Jak co roku także w wydarzeniu udział wziął prezent Torunia Michał Zaleski wraz z małżonką.

W 2024 roku pomoc trafi do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu (powiat aleksandrowski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie (powiat bydgoski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej i do Hospicjum dla Dzieci Nadzieja w Toruniu. Zbierane były także pieniądze na rzecz podopiecznych placówki opiekuńczej z Ukrainy.

Najdroższym wylicytowanym przedmiotem był obraz Eligiusza Wacława Baranowskiego, który osiągnął kwotę 120 tysięcy złotych. Wśród wylicytowanych przedmiotów znalazły się także m.in. grafika hiszpańskiego malarza Salvadora Dalego, która osięgnęła 13 tysięcy złotych, za tę samą kwotę wylicytowano spinki z bursztynem premiera Donalda Tuska, a suknia wieczorowa Grażyny Szapołowskiej osiągnęła 10 tysięcy złotych. Za obraz Krystyny Szalewskiej, która rokrocznie przekazywała swoje dzieła na tę okazję, uzyskano 20 tysięcy złotych, a za biżuterię aktorki Katarzyny Żak, nowy właściciel zapłacił 25 tysięcy złotych. Reprint dzieła Mikołaja Kopernika wylicytowano za kwotę 30 tysięcy złotych, portret Fryderyka Chopina za 60 tysięcy złotych, a obraz włocławianina Daniela Pawłowskiego osiągnął kwotę 30 tysięcy złotych.Tradycyjnie dużo emocji wywołały licytacje „kota w worku”. Pod młotek poszły w tym roku trzy niespodzianki – najdroższą sprzedano za kwotę 15 tysięcy złotych, a dwie kolejne osiągnęły cenę 12 tysięcy złotych każda.

Łącznie z licytacji głównej zebrano 348 tysięcy złotych, a z licytacji cichej 210 tysięcy złotych.

Oprawę muzyczną balu zapewnili muzycy Filharmonii Pomorskiej oraz zespół Eliasz Orchestra. Gwiazdami wieczoru byli Hanna Banaszak, Lena i Jan Klimentowie oraz zespół tancerek brazylijskiej samby Carnival Stars. Wystąpili także Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska oraz Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Imprezę poprowadzili Grażyna Nita i Maciej Puto, a licytację główną - Rafał Rykowski. Gośćmi balu, którzy przekazali także przedmioty na licytację, byli Grażyna Szapołowska, Katarzyna Żak i Paweł Deląg.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

  • Inwestycje, Miasto
    Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
  • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
    Drogi, Miasto
    W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
  • Watis inwestuje w Toruniu
    Biznes, Miasto
    Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
  • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
  • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
    Drogi, Miasto
    Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
  • Miasto
    - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
  • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
  • W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
  • Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
  • Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
  • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
  • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
  • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.