Tak się robi biznes na starówce, odc. 9 [film] | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Tak się robi biznes na starówce, odc. 9 [film]

W kolejnym odcinku cyklu "Tak się robi biznes na starówce" Centrum Wsparcia Biznesu rozmawia z Rafałem Pruchnickim z firmy Jubiler Karkosik, której salon od lat mieści się na rogu ulic Chełmińskiej i Szewskiej.

Jubiler Karkosik to firma z długimi tradycjami. Na rynku istnie już od ponad dwudziestu lat (do 2013 roku działała pod nazwą Eliza) - pierwszy sklep jubilerski powstał w 1989 roku, a działalność jest kontynuowana i udoskonalana do dziś. Dzięki temu Jubiler Karkosik i jego salony cieszą się zaufaniem, popularnością i dużym uznaniem.

W 2013 roku, zmieniając nazwę i wystrój salonów, Jubiler Karkosik rozpoczął nowy rozdział swojej historii. Obecnie w ofercie ma biżuterię markową, w tym kolekcje następujących uznanych firm: Pandora, Michael Kors, Emporio Armani, Police, Nomination, Guess, Ops, Spark, Oxmo, Melano, Lemoniq  i inne. W skład oferty wchodzą również zegarki, firma jest oficjalnym przedstawicielem uznanych szwajcarskich marek: Longines, Certina, Tissot, Epos, Gucci, G-Shock, jak też światowych  marek fashion,  takich jak Fossil, Diesel, Lacoste, Guess, Tommy Hilfinger, Esprit, Danish Design, Stamps i inne. Jest także bardzo szeroki wybór pierścionków zaręczynowych, jak również obrączek ślubnych wykonanych z żółtego i białego złota oraz z tytanu. Ponadto Jubiler Karkosik oferuje bogactwo biżuterii złotej, także z brylantami, biżuterii srebrnej oraz biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Zajmuje się także wytwarzaniem biżuterii z bursztynu, kamieni ozdobnych, naturalnych, pereł i kryształów Swarovskiego. Poza biżuterią w asortymencie znajdują się również, zegary szafkowe, szkło ozdobne i inne artykuły dekoracyjne. Można tam też wymienić starą lub zniszczoną biżuterię na nowe wyroby, prowadzony jest także skup złota i srebra

„Tak się robi biznes na starówce” to projekt Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, prezentujący sylwetki przedsiębiorców, którzy swoją działalność związali z zespołem staromiejskim. Właściciele firm, salonów tatuażu, lokali gastronomicznych, księgarni, punktów usługowych, sklepów, biur podróży czy piekarni opowiadają o tym, dlaczego zainwestowali w działalność na toruńskiej starówce.

Co tydzień w rozmowie z cyklu „Tak się robi biznes na starówce!” rozmawiamy z właścicielami firm na tematy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie zespołu staromiejskiego. To wizytówka miasta, która przyciąga turystów z całego świata, ale też miejsce gdzie na co dzień swoje interesy prowadzą  biznesmeni z różnych branż. W cyklu filmowym opowiadają o pomysłach na działalność, zdobywaniu klientów, metodach promocji, blaskach i cieniach tak prestiżowej lokalizacji, jaką jest toruńska starówka.



Realizacja: Red Cow Studio/Tomasz Gezela



Najczęściej czytane aktualności

  • Citroeny jadą do Torunia
    Kultura, Miasto
    3000 uczestników, ponad 1000 zabytkowych aut i 5 dni w Toruniu – tak zapowiada się 17. Międzynarodowy Zlot Klubów Miłośników Citroena. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-18 sierpnia br.
  • Na odcinku Sztuki Piękne - Uniwersytet bez tramwajów
    Miasto, MZK
    Z powodu robót torowych i sieciowych na ul. Sienkiewicza i Gagarina w dniach 13 - 14 sierpnia br. (wtorek - środa) wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Sztuki Piękne - Uniwersytet oraz zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicy Sienkiewicza pomiędzy ulicami Gagarina i Fałata.
  • Drogi, Miasto
    W ostatnich dniach drogowcy zmienili organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i ul. Ligii Polskiej.
  • W gabinecie przewodniczącego: Edward Wiśniewski, Łukasz Walkusz, Paweł Liberadzki
    Miasto
    O rozbudowie ul. Olsztyńskiej oraz innych kwestiach ważnych dla osiedla Bielawy była mowa na spotkaniu przedstawicieli Rady Okręgu nr 6 z przewodniczącym Rady Miasta Torunia.
  • Na Olęderskiej prace na ukończeniu
    Drogi, Miasto
    Rozbudowa ul. Olęderskiej jest już na finiszu.
  • Miasto
    15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w Kościele Garnizonowym na Placu św. Katarzyny.
  • Dzieje się na toruńskich drogach. Zaglądamy na place budowy wciąż trwających lub świeżo zakończonych prac drogowych.
  • 8 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych na Dzień Otwarty z Programem Czyste Powietrze. Można będzie poznać zasady ubiegania się o dotacje na termomodernizacje domów lub wymianę ogrzewania.
  • Dzięki pozyskaniu nowoczesnego sprzętu Szpital Miejski w Toruniu będzie w stanie rozszerzyć zakres swojej działalności w leczeniu operacyjnym chorób nowotworowych - zarówno układu moczowego, jak i przewodu pokarmowego.
  • Andżelika Dzięgiel-Poślada została nową dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. W gronie kadry urzędniczej powitał ją 5 sierpnia 2024 r. zastępca prezydenta Rafał Pietrucień.
  • Podglądamy, co się dzieje przy ul. Srebrnego 4. Od kilku dni, na odcinku prawie 280 metrów, trwa remont istniejącej tam drogi rowerowej.
  • Kolejne pasy drogowe w Toruniu zostaną obsadzone ozdobnymi krzewami. Róże, irgi, tawuły i berberysy pojawią się m.in. na osiedlach: Chełmińskie, Mokre i Bydgoskie.
  • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się na liście podmiotów leczniczych zakwalifikowanych do Krajowej Sieci Onkologicznej. Placówka będzie pełniła rolę Specjalistycznego Ośrodka Leczenia Onkologicznego SOLO II.
  • 9 sierpnia 2024 r. na parkingu przy Urzędzie Miasta Torunia stanie krwiobus, w którym można będzie oddać krew.