Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – otwarcie nowego oddziału | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – otwarcie nowego oddziału

Data publikacji: 23 lutego 2005
Autor: admin_vobacom


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna - otwarcie nowego oddziału 24 lutego 2005 r. o godz. 13.00 prezydent Torunia Michał Zaleski otworzy nowy oddział Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Osikowej 11. Placówka wspiera uczniów w ich dążeniu do rozwoju, osiągania powodzenia szkolnego i sukcesów w nauce oraz rodziców i nauczycieli w organizowaniu kształcenia i wychowania.

Od kwietnia 2004 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu prowadzi działalność w dwóch obiektach: kontynuuje swoją pracę w dotychczasowej siedzibie przy ul. Prostej 4 oraz rozpoczęła działalność w nowej siedzibie przy ul Osikowej 11. Otwarcie nowego oddziału poradni w sąsiedztwie Rubinkowa i Skarpy służy przybliżeniu jej usług dla dzieci i rodziców mieszkających i uczących się głównie we wschodniej części Torunia oraz udostępnieniu usług dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych - są tutaj pokonane bariery architektoniczne.

Nowy oddział poradni zajmuje powierzchnię ok. 250 m kw. Mieści się w nim sześć gabinetów badań psychologicznych i pedagogicznych, w których pracują specjaliści w zakresie pracy z dzieckiem upośledzonym umysłowo, autystycznym, dzieckiem z wadą wzroku, słuchu, niepełnosprawnym ruchowo. Pomocy udzielają również logopedzi oraz psycholodzy i pedagodzy specjalizujący się w pokonywaniu trudności związanych z edukacją dzieci i młodzieży i opiekujący się uczniami szkół położonych na Rubinkowie.

Poradnia czynna jest we wtorki, środy i czwartki od 8.00-18.00, w pozostałe dni w godz. 8.00-15.00, tak aby rodzice pracujący w różnych godzinach, jak i nauczyciele, mogli swobodnie skorzystać z jej usług.

Działalność poradni obejmuje wydawanie opinii dotyczących: wcześniejszego przyjęcia dziecka do szkoły podstawowej, odroczenia spełnienia obowiązku szkolnego, pozostawienia ucznia klasy I-III szkoły podstawowej na drugi rok w tej samej klasie, objęcia ucznia nauką w klasie terapeutycznej, dostosowania wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb ucznia z zaburzeniami lub specyficznymi trudnościami w nauce, udzielenia zezwolenia na indywidualny program lub tok nauki, przyjęcia ucznia gimnazjum do oddziału przysposabiającego do pracy, przyjęcia absolwenta gimnazjum z problemami zdrowotnymi do klasy pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej, wyboru zawodu i kierunku dalszego kształcenia.

Poradnia orzeka również o potrzebie kształcenia specjalnego i nauczania indywidualnego. Ponadto udziela porad w sprawach uczniów, u których stwierdzono głębokie zaburzenia rozwojowe lub poważne problemy zdrowotne Poradnia wydaje orzeczenia odpowiednio o potrzebie kształcenia specjalnego lub o potrzebie indywidualnego nauczania.

W roku szkolnym 2003/2004 przyjęto w Poradni 3.449 uczniów, wydano 2.380 opinii, 273 orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, 356 orzeczeń o potrzebie nauczania indywidualnego. Poradnia zatrudnia psychologów, pedagogów, logopedów oraz lekarzy konsultantów.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
    Miasto
    JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
  • Kultura, Miasto
    Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
  • Sytuacja organizacyjno-sportowa w Klubie Hokejowym Toruń Hokejowej Spółce Akcyjnej
    Miasto, Sport
    Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
  • Piknik w góralskim rytmie
    Miasto
    „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • Kultura, Miasto
    10 lipca w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury za II półrocze 2024 r.
  • Na zdjeciu: stoi 6 osób, dwie kobiety i czterech mężczyzn, dwaj w środku wymieniają uścisk dłoni
    Miasto
    Jacek Mularz po blisko 7 latach opuszcza Urząd Miasta Torunia, w którym pełnił funkcję sekretarza.
  • 10 lipca w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury za II półrocze 2024 r.
  • Poniżej zamieszczamy stanowisko Gminy Miasta Toruń w sprawie przebudowy sieci ciepłowniczej przy Zespole Staromiejskim w Toruniu.
  • Od 11.07.2024 r. przez najbliższy miesiąc będzie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Szosa Okrężna-Wileńska.
  • Były awanse, gratulacje i wspólne świętowanie. 10 lipca 2024 r. toruńscy policjanci w Auli UMK obchodzili swoje święto.
  • Zawodniczki MKS „Trójka” Toruń, które łącznie wywalczyły aż 15 medali na mistrzostwach świata w jeździe figurowej na rolkach.
  • Jacek Mularz po blisko 7 latach opuszcza Urząd Miasta Torunia, w którym pełnił funkcję sekretarza.
  • „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „Bezpieczne wakacje nad wodą” to akcja realizowana na basenach letnich, w ramach której odbywają się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy.