Stanowisko prezydentów w sprawie służby zdrowia | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Stanowisko prezydentów w sprawie służby zdrowia

Data publikacji: 24 marca 2003
Autor: admin_vobacom


Prezydenci pięciu największych miast regionu - Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia wydali wspólne stanowisko w sprawie sytuacji w ochronie zdrowia.

Dokument jest efektem poniedziałkowego (24 marca 2003 r.) spotkania prezydentów: Konstantego Dombrowicza, Michała Zaleskiego, Władysława Skrzypka, Andrzeja Wiśniewskiego i Ryszarda Brejzy, które odbyło się w Toruniu.

Poniżej przedstawiamy treść stanowiska:

Stanowisko
Prezydentów Miast Bydgoszczy, Grudziądza, Inowrocławia, Torunia, Włocławka
w sprawie sytuacji w ochronie zdrowia.


My, niżej podpisani prezydenci największych miast województwa kujawsko-pomorskiego wyrażamy głębokie zaniepokojenie zaproponowaniem przez Kujawsko-Pomorską Regionalną Kasę Chorych niekorzystnych warunków finansowania świadczeń zdrowotnych w 2003r. powodujących odmowę podpisania umów przez szpitale specjalistyczne, funkcjonujące w miastach przez nas reprezentowanych.

Sytuacja taka zagraża bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców naszych miast.

Nie możemy nie dostrzegać faktu, że poziom finansowania zaproponowany przez Kasę Chorych na rok 2003 - około 12-15% niższy w stosunku do roku 2002 - stawia pod znakiem zapytania możliwość dalszego istnienia szpitali pomimo podejmowanych działań oszczędnościowych i restrukturyzacyjnych.

Oczekujemy od władz Kujawsko-Pomorskiej Regionalnej Kasy Chorych zapewnienia szpitalom takich warunków kontraktów, aby miały one możliwość zaspokojenia niezbędnych potrzeb zdrowotnych mieszkańców naszych miast.

Prezydent Miasta Bydgoszczy

/-/ Konstanty Dombrowicz

Prezydent Miasta Torunia

/-/ Michał Zaleski

Prezydent Miasta Włocławka

/-/ Władysław Skrzypek

Prezydent Miasta Grudziądza

/-/ Andrzej Wiśniewski

Prezydent Miasta Inowrocławia

/-/ Ryszard Brejza

Toruń, 24 marca 2003 r.



Prezydenci największych miast regionu spotkali się po raz czwarty. Wiodący temat toruńskiego spotkania brzmiał: "Narodowy Fundusz Zdrowia – szanse czy kolejna niespełniona nadzieja na poprawę funkcjonowania ochrony zdrowia?".

W związku z tym w spotkaniu prezydentów brali udział przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiej Regionalnej Kasy Chorych i Wojewódzkiego Ośrodka Organizacji i Ekonomiki Ochrony Zdrowia w Bydgoszczy. Omawiano problemy związane z powołaniem Narodowego Funduszu Zdrowia, stanem obecnym i perspektywami służby zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim. Zwiedzano także Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu.

Najczęściej czytane aktualności

  • Citroeny jadą do Torunia
    Kultura, Miasto
    3000 uczestników, ponad 1000 zabytkowych aut i 5 dni w Toruniu – tak zapowiada się 17. Międzynarodowy Zlot Klubów Miłośników Citroena. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-18 sierpnia br.
  • W gabinecie przewodniczącego: Edward Wiśniewski, Łukasz Walkusz, Paweł Liberadzki
    Miasto
    O rozbudowie ul. Olsztyńskiej oraz innych kwestiach ważnych dla osiedla Bielawy była mowa na spotkaniu przedstawicieli Rady Okręgu nr 6 z przewodniczącym Rady Miasta Torunia.
  • Na odcinku Sztuki Piękne - Uniwersytet bez tramwajów
    Miasto, MZK
    Z powodu robót torowych i sieciowych na ul. Sienkiewicza i Gagarina w dniach 13 - 14 sierpnia br. (wtorek - środa) wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Sztuki Piękne - Uniwersytet oraz zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicy Sienkiewicza pomiędzy ulicami Gagarina i Fałata.
  • Drogi, Miasto
    W ostatnich dniach drogowcy zmienili organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i ul. Ligii Polskiej.
  • Na Olęderskiej prace na ukończeniu
    Drogi, Miasto
    Rozbudowa ul. Olęderskiej jest już na finiszu.
  • Miasto
    15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w Kościele Garnizonowym na Placu św. Katarzyny.
  • Dzieje się na toruńskich drogach. Zaglądamy na place budowy wciąż trwających lub świeżo zakończonych prac drogowych.
  • 8 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych na Dzień Otwarty z Programem Czyste Powietrze. Można będzie poznać zasady ubiegania się o dotacje na termomodernizacje domów lub wymianę ogrzewania.
  • Dzięki pozyskaniu nowoczesnego sprzętu Szpital Miejski w Toruniu będzie w stanie rozszerzyć zakres swojej działalności w leczeniu operacyjnym chorób nowotworowych - zarówno układu moczowego, jak i przewodu pokarmowego.
  • Andżelika Dzięgiel-Poślada została nową dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. W gronie kadry urzędniczej powitał ją 5 sierpnia 2024 r. zastępca prezydenta Rafał Pietrucień.
  • Podglądamy, co się dzieje przy ul. Srebrnego 4. Od kilku dni, na odcinku prawie 280 metrów, trwa remont istniejącej tam drogi rowerowej.
  • Kolejne pasy drogowe w Toruniu zostaną obsadzone ozdobnymi krzewami. Róże, irgi, tawuły i berberysy pojawią się m.in. na osiedlach: Chełmińskie, Mokre i Bydgoskie.
  • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się na liście podmiotów leczniczych zakwalifikowanych do Krajowej Sieci Onkologicznej. Placówka będzie pełniła rolę Specjalistycznego Ośrodka Leczenia Onkologicznego SOLO II.
  • 9 sierpnia 2024 r. na parkingu przy Urzędzie Miasta Torunia stanie krwiobus, w którym można będzie oddać krew.