Naukowe ferie w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Naukowe ferie w Młynie Wiedzy

Miasto
Data publikacji: 15 stycznia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Rozpoczęły się ferie w Młynie
W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy trwają ferie zimowe. Na czas zimowego wypoczynku w woj. kujawsko-pomorskim, centrum nauki przygotowało 6 specjalnych warsztatów, które będą odbywały się od wtorku do niedzieli. 
 
We wtorki uczestnicy zajęć odbędą podróż po najzimniejszych miejscach naszej planety.

Dowiemy się, jakie organizmy potrafią przeżyć w tak niesprzyjających warunkach, i co człowiekowi pozwala przetrwać arktyczne mrozy oraz ciemność polarnej nocy. Przyjrzymy się życiu Inuitów, odwiedzimy Polską Stację Antarktyczną, by na koniec podryfować z górą lodową po bezkresnym oceanie - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy

W środy w centrum nauki będą odbywały się warsztaty "U u Ga Ga!, czyli poradnik młodego jaskiniowca". Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się jakie zwierzęta żyły na Ziemi w epoce lodowcowej, z jakich materiałów nasi przodkowie wykonywali narzędzia i poznają drzewo rodowe naszego gatunku. W czwartki, wykorzystując różne formy plastyczne i techniczne uczestnicy warsztatu "Wszyscy na scenę" będą mogli poczuć się jak prawdziwi artyści, projektując, reżyserując i odgrywając swoją sztukę teatralną.

- W trakcie piątkowych zajęć "W góry!" wspólnie z uczestnikami odbędziemy podróż po górskich zakamarkach, w których będzie można spotkać ciekawe organizmy, niezwykłe zjawiska krasowe oraz atmosferyczne - dodaje rzecznik Młyna Wiedzy. 

W sobotę Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na zajęcia "Sztuka Aborygenów". Uczestnicy udadzą się w podróż, aby poznać Aborygenów, którzy stworzyli najstarszą trwającą nieprzerwanie do dziś kulturę na naszej planecie. Kropkowanie jest najbardziej charakterystycznym elementem sztuki aborygeńskiej i właśnie jemu w głównej mierze poświęcony ten warsztat. Sama technika jest bardzo prosta, lecz daje naprawdę niesamowite efekty. W niedziele Młyn Wiedzy zaprasza na zajęcia poświęcone węzłom. 
 
Warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 9:00-10:00 i 11:00-12:00. W soboty i niedzielę Młyn Wiedzy zaprasza na zajęcia w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00. Zwiedzanie wystaw będzie możliwe od wtorku do piątku w godz. 9:00-15:00 (bez tur), natomiast w soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. 
 
Opisy warsztatów można znaleźć na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Bilety na zajęcia oraz zwiedzanie można kupić w kasie Centrum lub w elektronicznym systemie sprzedaży online.

fot. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Kategoria: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Na zdjęciu: Zielony traktor z biało-czerwoną flagą
  Drogi, Miasto
  22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • Projekt medalu Triady 100-lecia
  Miasto, Sport
  23 maja 2024 r. odbędzie się pierwszy bieg Triady 100-lecia, a już teraz prezentujemy projekt wyjątkowego medalu imprezy.
 • Na zdjęciu: dłonie dziecięce ułożone jedna na drugiej
  Miasto
  23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.