„Nakręć się na zdrowie” w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

„Nakręć się na zdrowie” w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 28 listopada 2022
Autor: Marcin Pryka
Wycieczka turystyczno-krajoznawcza

 

Stowarzyszenie GoSport w toruńskim Forcie IV przy ul. Chrobrego 86 organizuje cykl spotkań turystyczno-krajoznawczych, promujących zdrowy styl życia. W ramach projektu uczestnicy poznają historię Torunia.

Projekt „Nakręć się na zdrowie” będzie realizowany w dniach 9-11 grudnia 2022 r. przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Jego główny cel to kreowanie postaw prozdrowotnych i profilaktyki zachowań ryzykownych. Skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych. W ramach wycieczek turystyczno-krajoznawczych odbędą się spotkania przy ognisku, w których udział weźmie psychoterapeuta pracujący w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu. Podczas pogadanek przedstawione zostaną alternatywy dla zachowań bliskim uzależnieniom. Młodzież otrzyma także drukowane materiały profilaktyczne przygotowane przez specjalistów. W efekcie uczestnicy wydarzeń dostaną porcję informacji dotyczących m.in. tego jak radzić sobie z tzw. stresem społecznym oraz przeciwdziałać uzależnieniom behawioralnym. Zaplanowana aktywność podczas wydarzeń będzie miała bezpośredni wpływ na zapobieganie uzależnieniom oraz skutkom zdrowotnym i społecznym wynikającym z uzależnień. Chodzi o ukazanie aktywności i rekreacji, jako atrakcyjnej formy przeciwdziałającej zachowaniom ryzykownym.

Trzy wydarzenia „Nakręć się na zdrowie” w formie zwiedzania z pochodniami Fortu IV, udziału w grze terenowej o tematyce turystyczno-krajoznawczej i spotkania z pasjonatami historii Torunia są alternatywną propozycją dla grupy młodych osób będących w tzw. grupie ryzyka. Na każdym spotkaniu pojawi się przewodnik, który opowie o historii miejsca, przedstawi jego walory turystyczne i krajoznawcze oraz opowie o ciekawostkach związanych z fortyfikacjami. Przewodnikiem będzie Paweł Bukowski - jeden z najbardziej doświadczonych przewodników po Toruniu. Uczestnicy gry będą mieli do wykonania kilka zadań o tematyce profilaktycznej. Po zakończeniu gry wręczone zostaną nagrody oraz odbędzie się spotkanie z psychoterapeutą uzależnień. Całość zakończy wspólne ognisko z kiełbaskami i ciepłymi napojami.


Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.