Nadal dużo zakażeń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nadal dużo zakażeń

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 15 lutego 2022
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu prezydent Torunia Michał Zaleski mówi podczas konferencji prasowej

Ministerstwo Zdrowia zapowiada początek końca piątej fali pandemii w Polsce. Sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim jednak nadal nie jest stabilna – w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców nasz region ma najwięcej zakażeń w kraju. Podsumowanie sytuacji epidemicznej w Toruniu przedstawił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Średnia liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców w naszym województwie wynosi 11,99 (stan na 15.02). W Toruniu wskaźnik ten jest jeszcze wyższy i wynosi 12,68. W regionie najgorzej sytuacja epidemiczna kształtuje się w Bydgoszczy, gdzie na 10 tys. mieszkańców aż 20,16 zachorowało na COVID-19.


Mapa zakażeń kujawsko-pomorskie 15.02.2022

Kliknij w mapę, aby powiększyć.

Średnia 7-dniowa zachorowań miasta prezydenckie 15.02.2022
Suma zakażeń stwierdzona w Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia nadal pokazuje tendencję wzrostową. Dla porównania, początek stycznia to ok. 500 zakażeń w ciągu siedmiu dni, dwa tygodnie temu to 1839 osób zakażonych, a w zeszłym tygodniu liczba ta urosła do 1908. 

- Luty jeszcze się nie skończył, a liczba zakażeń jest prawie równa temu, co zostało ujawnione w styczniu – ponad 4 tysiące zakażeń. Z tych danych można wywnioskować, że w lutym stwierdzimy kolejny rekord miesięcznych zakażeń od początku pandemiipowiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.
Wykres - zakażenia koronawirusem miesięcznie 15.02.2022

Wykres zakażenia koronawirusem w Toruniu tygodniowo 15/02/2022
Omikron jest mutacją bardzo zaraźliwą, ale nie tak bardzo zjadliwą – wzrost zakażeń nie spowodował znacznego wzrostu hospitalizacji pacjentów ani liczby zgonów. Osobami ciężko przechodzącymi COVID-19 zajmują się dwie placówki w naszym mieście: Wojewódzki Szpital Zespolony oraz Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika. Obecnie w miejskiej placówce (stan na 15.02) z 48 zabezpieczonych łóżek przeznaczonych do hospitalizowania osób chorych na COVID-19 28 jest zajętych. Na dzień dzisiejszy jedno łóżko respiratorowe z czterech dostępnych jest wykorzystane.
Wykres - zgony w Toruniu koronawirus do 15/02/2022
Ciężkiemu przebiegowi COVID-19 może zapobiec szczepienie. W Toruniu wykonano do tej pory 316 921 szczepień, z czego 62 899 to trzecia dawka przypominająca. W pełni zaszczepiono 127 233 mieszkańców (64,1% wszystkich mieszkańców, 67,4% uprawnionych).


PRZYDATNE INFORMACJE


Konferencja prasowa Prezydenta Miasta Torunia, 15 lutego 2022 r.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Baner 550-lecia Mikołaja Kopernika przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2022 r.
 • Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego
  Drogi, Kultura
  W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.
 • Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia prowadzi nabory wniosków na formy wsparcia, które realizowane są w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.