Nabór do techników i szkół branżowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nabór do techników i szkół branżowych

Rusza nabór na rok szkolny 2018/2019 do klas pierwszych czteroletnich techników oraz trzyletnich szkół branżowych I stopnia. Rekrutacja potrwa od 17.05 do 18.06.2018r.

Nabór jest realizowany z wykorzystaniem systemu elektronicznego za pośrednictwem strony: torun.e-omikron.pl

W dniach 17.05-18.06.2018 r. kandydaci składają wniosek (wydrukowany z systemu) w szkole, która została wybrana jako pierwsza na liście preferencji.

Prezentacja szkół

W przypadku dodatkowych wymagań określonych w ofercie edukacyjnej którejkolwiek z wybranych przez kandydata szkół (np. umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego), wymagane dokumenty kandydat składa również w szkole pierwszego wyboru po wcześniejszym potwierdzeniu ich poprawności w szkole, w której dokumenty te są wymagane.

W technikum lub branżowej szkole I stopnia wydawanie skierowań na badanie lekarskie kandydatowi z listy kandydatów zakwalifikowanych, który dokonał wyboru kształcenia w danym zawodzie w jednej szkole, w przypadku złożenia przez kandydata oświadczenia o wyborze tej szkoły, będzie prowadzone do 9 lipca 2018 r.

Lista kierunków oferowana przez toruńskie szkoły branżowe jest długa: fryzjer, cukiernik, kucharz, piekarz, dekarz, murarz-tynkarz, elektryk, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, monter elektronik, mechatronik, blacharz samochodowy, elektromechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, lakiernik, mechanik motocyklowy, mechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, operator maszyn i urządzeń przetwórstwa tworzyw sztucznych. W pierwszych klasach szkół branżowych przygotowano blisko 300 miejsc.

W technikach można kształcić się także w kilkudziesięciu zawodach: ekonomista, handlowiec, technik usług fryzjerskich, technik księgarstwa, kelner, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik budownictwa, geodeta, logistyk, spedytor,  teleinformatyk, automatyk, elektronik, elektryk, informatyk, mechatronik, technik fotografii i multimediów, technolog żywności, technik architektury krajobrazu, technik inżynierii środowiska i melioracji, weterynarz, wiertnik, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, czy technik procesów introligatorskich. W pierwszych klasach toruńskich techników przygotowano ponad tysiąc miejsc.

Większość z tych kierunków to zawody, które w Toruniu zostały uznane za deficytowe. Oznacza to, że osoby posiadające wykształcenie zawodowe, w tych kierunkach bez problemu znajdą pracę w naszym mieście. Zapotrzebowanie na te zawody jest tak duże, że wiele firm decyduje się zatrudnić już uczniów szkół branżowych i techników, by jak najszybciej poznali oni zawód w praktyce.

Osoby, które zdecydują się związać przyszłość z konkretnym zawodem, mogą być nie tylko pewne, że nie spotkają ich trudności ze znalezieniem pracy, ale także mają możliwość uzyskania satysfakcjonujących zarobków. Jak pokazują badania, płace w sektorze budowlanym oraz przemyśle oscylują w granicach od 3500 do 4000 zł brutto, są zatem wyższe niż zarobki w usługach, edukacji, kulturze czy sektorze publicznym.

Działające w Toruniu szkoły branżowe i techniczne oferują szeroki wachlarz zawodów poszukiwanych obecnie na rynku pracy. Są doskonale przygotowane - zarówno pod względem merytorycznym, jak i przez zaplecze techniczne oraz dostęp do pracowni i warsztatów - do wykształcenia profesjonalistów poszukiwanych na rynku.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
  Miasto
  Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
 • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
 • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
 • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.