Mieszkańcy bawili się w Parku Miejskim | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mieszkańcy bawili się w Parku Miejskim

Kultura, Miasto
Data publikacji: 27 maja 2023
Autor: Marcin Pryka

Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy. - Bądźcie zawsze tak radośni, tak weseli jak jesteście w tej chwili, bo mieszkamy w mieście, które jest bardzo przyjazne i które chce być w grupie miast przyjaznych dla dzieci - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Fantastyczne miasteczko już po raz 28. wyrosło w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Zabawę wymyślili księża michalici. Kolejny Michayland odbył się 27 maja 2023 r. Tegoroczna impreza rozpoczęła się jak zwykle rano mszą świętą w kościele na Rybakach w intencji wszystkich dzieci. Nabożeństwo odprawił ks. dr Leszek Przybylski, Radca Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła, Inspektor ds. Wychowania Dzieci i Młodzieży.

Następnie odbyła się wspólna zabawa, w tym m.in. występy i konkursy związane z przyrodą i lasami, zajęcia profilaktyki uzależnień, dmuchane zamki, balony, karuzele, ściankę wspinaczkową, quady, pokazy straży pożarnej, policji i wojska, malowanie twarzy, słodkości oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie imprezy odbyło się rozdanie głównych nagród w loterii. Wśród nagród były m.in. rowery, pralka, tablety, hulajnoga, drukarki, laptop itp.

W tym roku zabawa odbyła się pod hasłem "Dbajmy o lasy razem z dziećmi i młodzieżą". - Dzisiaj jest dzień zabawy. Wesołe miasteczko każdego dziecka, które chciało tu przyjść i oczywiście młodzieży i rodziców. To jest wydarzenie, które ma piękną tradycję i w tym roku odbywa się pod hasłem "Dbamy o lasy". Te piękne nasze lasy toruńskie będą zadbane razem z Wami. Za parę dni jest Dzień Dziecka. Bądźcie zawsze tak radośni, tak weseli jak jesteście w tej chwili, bo mieszkamy w mieście, które jest bardzo przyjazne i które chce być w grupie miast przyjaznych dla dzieci. Podziękowania składam wszystkim organizatorom - ks. Maksymilianowi i ks. proboszczowi, ale także wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego pięknego wydarzenia - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie praca wszystkich naszych wolontariuszy, członków zarządu naszego Oratorium i wszystkich pomysłodawców, którzy od lat organizują to wydarzenie. Dzięki uprzejmości Pana Wojewody, Pana Prezydenta, samorządowców, a także wszystkich sponsorów możemy się tutaj gromadzić, ale też może trwać nasze Oratorium dzięki Zgromadzeniu Księży Michalitów i pomocy całego Miasta Gminy Toruń i Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jestem bardzo wdzięczny Wam wszystkim za to, że przybyliście, za to że ponownie po pandemii możemy tutaj wspólnie przybyć do tego Parku, wspólnie się uśmiechnąć i wspólnie się zabawić - dodał ks. Maksymilian Wójtowicz, dyrektor Oratorium.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowały: Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia.

Fot. Agnieszka Bielecka

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Obrady Rady Miasta Torunia w sali sesyjnej
  Miasto
  Sprawozdanie z wykonania budżetu, raport o stanie gminy i absolutorium dla prezydenta to główne tematy 4. sesji Rady Miasta Torunia 20 czerwca 2024 r.
 • Na zdjęciu: samochód jedzie ul. Bulwar Filadelfijski
  Miasto
  Od piątku 21 czerwca 2024 roku w każdy weekend Bulwar Filadelfijski będzie wyłączony z ruchu kołowego.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Straż Miejska ujęła osobę nieletnią, która dokonała zniszczenia zabytkowych murów zamkowych.
 • Na zdjeciu: widok z lotu ptaka na osiedle, wokół rośnie las
  Eko, Miasto
  Zielona Konstytucja dla Torunia stała się faktem – 19 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski podpisał zarządzenie nr 137 w sprawie uszczegółowienia zasad ochrony zieleni w Toruniu w trakcie inwestycji prowadzonych na terenach należących do Gminy Miasta Toruń. Zarządzenie wchodzi w życie w dniu podpisania.
 • Ruszają wakacje i wraz z nimi letni cykl zajęć przyrodniczych w ramach "Wakacyjnych spotkań z przyrodą", które skierowane są do dzieci przedszkolnych i szkolnych.
 • „Idziemy na Księżyc” – pod tym hasłem 22 czerwca 2024 r. odbędzie się rajd nordic walking. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
 • 3 lipca 2024 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni nową wystawę czasową.
 • Od 1 do 14 lipca 2024 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Straż Miejska ujęła osobę nieletnią, która dokonała zniszczenia zabytkowych murów zamkowych.
 • W ramach kolejnego z cyklu spotkań kopernikańskich 19 czerwca 2024 r. w Książnicy Kopernikańskiej odbyła się debata połączona z prezentacją najnowszej wystawy planszowej Towarzystwa Miłośników Torunia.
 • Zielona Konstytucja dla Torunia stała się faktem – 19 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski podpisał zarządzenie nr 137 w sprawie uszczegółowienia zasad ochrony zieleni w Toruniu w trakcie inwestycji prowadzonych na terenach należących do Gminy Miasta Toruń. Zarządzenie wchodzi w życie w dniu podpisania.
 • Treningi, pokazy umiejętności sportowych, konkursy i animacje dla najmłodszych. Tak będzie wyglądał Festiwal Sportu na boisku przy Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Hallera 79. W pierwszą sobotę wakacji, 22 czerwca 2024 r., będzie okazja, by potrenować z najlepszymi sportowcami na obiekcie sportowym na lewobrzeżu Torunia.