Mieszkańcy bawili się w Parku Miejskim | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Mieszkańcy bawili się w Parku Miejskim

Kultura, Miasto
Data publikacji: 27 maja 2023
Autor: Marcin Pryka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy. - Bądźcie zawsze tak radośni, tak weseli jak jesteście w tej chwili, bo mieszkamy w mieście, które jest bardzo przyjazne i które chce być w grupie miast przyjaznych dla dzieci - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Fantastyczne miasteczko już po raz 28. wyrosło w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Zabawę wymyślili księża michalici. Kolejny Michayland odbył się 27 maja 2023 r. Tegoroczna impreza rozpoczęła się jak zwykle rano mszą świętą w kościele na Rybakach w intencji wszystkich dzieci. Nabożeństwo odprawił ks. dr Leszek Przybylski, Radca Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła, Inspektor ds. Wychowania Dzieci i Młodzieży.

Następnie odbyła się wspólna zabawa, w tym m.in. występy i konkursy związane z przyrodą i lasami, zajęcia profilaktyki uzależnień, dmuchane zamki, balony, karuzele, ściankę wspinaczkową, quady, pokazy straży pożarnej, policji i wojska, malowanie twarzy, słodkości oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie imprezy odbyło się rozdanie głównych nagród w loterii. Wśród nagród były m.in. rowery, pralka, tablety, hulajnoga, drukarki, laptop itp.

W tym roku zabawa odbyła się pod hasłem "Dbajmy o lasy razem z dziećmi i młodzieżą". - Dzisiaj jest dzień zabawy. Wesołe miasteczko każdego dziecka, które chciało tu przyjść i oczywiście młodzieży i rodziców. To jest wydarzenie, które ma piękną tradycję i w tym roku odbywa się pod hasłem "Dbamy o lasy". Te piękne nasze lasy toruńskie będą zadbane razem z Wami. Za parę dni jest Dzień Dziecka. Bądźcie zawsze tak radośni, tak weseli jak jesteście w tej chwili, bo mieszkamy w mieście, które jest bardzo przyjazne i które chce być w grupie miast przyjaznych dla dzieci. Podziękowania składam wszystkim organizatorom - ks. Maksymilianowi i ks. proboszczowi, ale także wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego pięknego wydarzenia - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie praca wszystkich naszych wolontariuszy, członków zarządu naszego Oratorium i wszystkich pomysłodawców, którzy od lat organizują to wydarzenie. Dzięki uprzejmości Pana Wojewody, Pana Prezydenta, samorządowców, a także wszystkich sponsorów możemy się tutaj gromadzić, ale też może trwać nasze Oratorium dzięki Zgromadzeniu Księży Michalitów i pomocy całego Miasta Gminy Toruń i Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jestem bardzo wdzięczny Wam wszystkim za to, że przybyliście, za to że ponownie po pandemii możemy tutaj wspólnie przybyć do tego Parku, wspólnie się uśmiechnąć i wspólnie się zabawić - dodał ks. Maksymilian Wójtowicz, dyrektor Oratorium.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowały: Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia.

Fot. Agnieszka Bielecka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Bulwar po kontroli NIK-u
  Miasto
  Najwyższa Izba Kontroli zakończyła kontrolę inwestycji dotyczącej zagospodarowania Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu. Pozytywnie oceniono przeprojektowanie pawilonów, przeprowadzenie postępowania konsultacyjnego oraz wydanie wymaganych decyzji i postanowień. Izba wskazała także obszary wymagające poprawy. Wśród nich konieczność powstania...
 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...