Międzypokoleniowe warsztaty dla seniorów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Międzypokoleniowe warsztaty dla seniorów

Kultura, Miasto
Data publikacji: 23 kwietnia 2024
Autor: Paula Gałązka
Międzypokoleniowe warsztaty dla seniorów

Kopernikański Ośrodek Integracji UMK wraz z Instytutem Psychologii zaprasza do udziału w międzypokoleniowych oraz międzykulturowych warsztatach kreatywnych, połączonych z badaniem naukowym.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak działa ludzki umysł? Czy na jego funkcjonowanie mają wpływ wspólne tworzenie, kontakt z drugim człowiekiem, obcowanie z inną kulturą? Teraz macie szansę razem z nami to odkryć! Do udziału zapraszamy osoby po 60. roku życia, które wraz z zagranicznymi studentami naszego Uniwersytetu będą tworzyć dzieła sztuki wykorzystując metodę recyklingu. Będzie to cykl 5 spotkań, zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w Kopernikańskim Ośrodku Integracji w godzinach okołopołudniowych.

Dlaczego warto wziąć udział?

1. Niepowtarzalna okazja na integrację w międzypokoleniowej i międzykulturowej grupie. To idealna sposobność na wzięcie udziału w wymianie twórczej, kulturowej i językowej!

2. Wsparcie nauki: Państwa zaangażowanie pomoże badaczom zgłębić tajniki starzenia się mózgu i opracować nowe metody wsparcia osób starszych w procesie starzenia się.

3. Wgląd w rejestrację aktywności własnego mózgu: Podczas badania będziecie mieli Państwo unikalną okazję aby zobaczyć, jak wygląda aktywność elektryczna Państwa mózgu. Dodatkowo uzyskacie Państwo wskazówki na temat higieny funkcjonowania umysłowego oraz tego jak w życiu codziennym można dbać o swoją sprawność umysłową.

Wzięcie udziału w projekcie jest jednoznaczne ze zgodą na dwukrotne przeprowadzenie badań przed i po odbyciu warsztatów. Zgłoszenia przyjmowane są do 30.04.2024 roku, osobiście w Kopernikańskim Ośrodku Integracji w godzinach 9-15 lub mailowo: koi@umk.pl.

Kontakt tel. 56 611 27 88 / 691 851 106.

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Na zdjęciu: podczas pikniku dzieci malują farbami, w tle drzewa
  Kultura, Miasto, Sport
  Długi weekend czerwcowy stoi pod znakiem Dnia Dziecka. I ci najmłodsi, i młodzież na pewno nie będą się nudzić i uśmiech nie będzie schodzić z ich twarzy. A starszym przypominamy – rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt!
 • Kultura, Miasto
  Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu: bardzo ciemne chmury nad skrzyżowaniem
  Miasto
  W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.