Mer Łucka dziękuje za autobusy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mer Łucka dziękuje za autobusy

Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 06 października 2022
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia napisy na autobusach, które zostały przekazane miastu Łuck na Ukrainie.

Miasto Toruń podarowało partnerskiemu miastu Łuck na Ukrainie pięć autobusów. W pojazdach przekazana została także pomoc humanitarna. W podzięce z ten gest Mer Łucka, Ighor Polishchuk przesłał list:

         

Szanowny Panie Prezydencie!

Wyrażam Panu głęboki szacunek i szczerą wdzięczność za stanowcze stanowisko wobec wojny Federacji Rosyjskiej w Ukrainie oraz solidarność z Ukraińcami.

W imieniu Łuckiej Miejskiej Hromady Terytorialnej i swoim własnym dziękuję za przekazane przez miasto Toruń autobusy i części zamienne do nich. One będą spełniać potrzeby społeczne w naszej hromadzie, a także potrzeby osób wewnętrznie przesiedlonych oraz ofiar skutków działań wojennych na Ukrainie. Korzystając z okazji, pragnę odnotować skoordynowaną i sprawną pracę Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Sp. z o.o., dzięki której udało się w krótkim terminie załatwić wszystkie formalności i kwestie praktyczne związane z przewozem pojazdów na Ukrainę.

Dziękuję również za pomoc humanitarną przekazaną przez miasto Toruń, która jest znaczącym wsparciem w czasach wyzwań związanych z wojną. Ukraina przeżywa trudne czasy, ale mimo to mocno wierzymy w zwycięstwo i dobrą przyszłość naszego państwa, która jest tworzona już dzisiaj.

Bardzo doceniam stosunki partnerskie pomiędzy Łuckiem a Toruniem oraz wsparcie, którego miasto Toruń nam udziela.

Z poważaniem.

Mer miasta Łuck

Ihor POLISHCHUK

 

Do Łucka trafiły autobusy marki Jelcz- trzy typu 120M/3, które po Toruniu kursowały z numerami bocznymi 508, 509 i 514 oraz dwa 120MM/2 (512 i 516). Oprócz części zamiennych przydatnych w codziennej eksploatacji, autobusy powiozły także pomoc rzeczową zakupioną na podstawie listy potrzeb przesłanej do Urzędu Miasta Torunia przez stronę ukraińską. Były to m.in. śpiwory, karimaty, odzież (czapki, skarpety, kurtki przeciwdeszczowe, koszulki termiczne), menażki, środki higieniczne, papier toaletowy, koce termiczne, żywność.

Władze Torunia od początku konfliktu na Ukrainie są w kontakcie z władzami miasta partnerskiego. Wszystko po to, aby w jak najlepszy i najszybszy sposób odpowiadać na potrzeby tamtejszych mieszkańców. Pierwsze paczki z darami, które przekazali torunianki i torunianie wyruszyły już na początku marca. 

Fot. Sławomir Kowalski

Kategoria: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • Na zdjeciu: widok z góry na salę gimnastyczną, gdzie na krzesełkach siedzą ludzie i słuchają wystąpienia prezydenta miasta
  Miasto
  22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Na zdjęciu: fragment białego autobusu miejskiego
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi w otoczeniu kobiet i mężczyzn - przewodników
  Miasto
  W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.
 • Dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury zjechali do Torunia na I Międzynarodowy Kongres Afrykanistyczny. Wydarzenie w Urzędzie Marszałkowskim zorganizowały wspólnie Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres trwa od 21 do...
 • 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • 22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.