Medale za rzuty nietypowe | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Medale za rzuty nietypowe

Miasto, Sport
Data publikacji: 21 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zawodnik rzuca kulą

Trzydzieści osiem medali zdobyli reprezentanci naszego województwa podczas 21. Mistrzostw Polski Masters w Rzutach Nietypowych, jakie 18 maja 2024 r. odbyły się na toruńskim stadionie miejskim. Podczas zmagań ustanowiono 21 rekordów Polski.

Do rywalizacji przystąpiło 101 osób, w tym 14 z woj. kujawsko-pomorskiego. W dziesięciu rozegranych konkurencjach nasi mastersi zdobyli aż 38 medali, 14 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych. Największym dorobkiem mogą się pochwalić: Wacław Krankowski z Torunia w kat. M70 i Krzysztof Cyrankiewicz z Bydgoszczy (M45). Krankowski zdobył cztery złote medale(dysk antyczny, młot szkocki, rzut ciężarkiem, slingball), cztery srebrne (schockorama, speerorama, rzut ciężarem, granat sportowy) oraz brązowy medal w rzucie cegłą. Natomiast Cyrankiewicz zdobył dwa złote medale (rzuty ciężarkiem i ciężarem), trzy srebrne (schockorama, rzut cegłą, slingball) i cztery brązowe (shotorama, młot szkocki, granat sportowy, speerorama).

Znakomite rezultaty uzyskał również bydgoszczanin Ryszard Zglenicki (M65), który zdobył cztery złote medale (shotorama, speerorama, granat sportowy, rzut cegłą), jeden srebrny (rzut ciężarem) i brązowy (dysk antyczny). Czesław Nowacki (M80) z Torunia został mistrzem Polski w rzucie ciężarem oraz zdobył dwa brązowe medale(shotorama, dysk antyczny). Pozostałe medale wywalczyli torunianie. Mieczysław Wiśniewski (M80) złoty medal w rzucie granatem sportowym, Elżbieta Ryczek (K70) złoty medal w rzucie granatem sportowym i srebrny w slingballu, Katarzyna Ryczek (K45) złoty medal w slingballu i srebrny w rzucie granatem, Magdalena Krankowska (K45) srebrny medal w slingballu i brązowy w rzucie granatem. Natomiast brązowe medale zdobyli: Ryszard Kowalski (M75) (shotorama, speerorama), Edward Korolko (M80) (schockorama) i Marcin Ryczek (M45) w slingballu.

Zdaniem Wacława Krankowskiego, prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, organizatora mistrzostw, zawody spotkały się z dużym zainteresowaniem i stały na wysokim poziomie, co przekonuje, że warto organizować takie współzawodnictwo. Następne zawody, Mistrzostwa Polski Masters w Pięcioboju Rzutowym i Wielobojach Ciężarkowych, odbędą się już 22 czerwca 2024 r. w Toruniu na stadionie przy ul. Bema.Shotorama - pięciobój pchnięcia kulą z miejsca, schockorama – trójbój - rzuty kulami z miejsca stylem dyskowym, speerorama - trójbój - rzuty kulami z miejsca stylem oszczepniczym, dysk antyczny, rzut granatem sportowym, rzut młotem szkockim, rzut ciężarkiem, rzut ciężarem 25,4 kg, rzut cegłą, slingball - rzut piłką lekarską z uchwytem.

Fot. PZLAM

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.