Mały Książę malowany piaskiem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mały Książę malowany piaskiem

Kultura, Miasto
Data publikacji: 22 czerwca 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Aktorka teatru Piaskowa Magia na tle ekranu z Małym Księciem podczas spektaklu

Spektakl "Mały Książę", wystawiony na Rynku Staromiejskim przez Teatr Piaskowa Magia, był atrakcją Dni Torunia w piątkowy wieczór 21 czerwca 2024 r.

Filozoficzna opowieść na motywach książki Antoine'a de Saint-Exupery o wędrówce Małego Księcia była tego wieczora przedstawiona w formie malowania piaskiem na żywo. Na dużym ekranie, w senerii wieczornej starówki, widzowe mogli śledzić fantastyczne obrazy kreowane przez aktorów teatru Piaskowa Magia.

Tajemnicza gra światła, piasku i cienia w połączeniu z muzyką i głosem lektora, pozwoliły widzom na nowo spojrzeć na znaną od dawna historię o poszukiwaniu przyjaźni, miłości i sensu życia. Natura piasku, misternie budowane i rozsypujące się po chwili ulotne kompozycje, przydały opowieści o Małym Księciu nowej interpretacji. Wśród licznie zgromadzonej widowni nie brakowało najmłodszych, u których - jak podkreślają autorzy widowiska - spektakle piaskowej animacji rozwijają kreatywne myślenie, koncentrację i wyobraźnię artystyczną.

Teatr Piaskowa Magia, założony w 2020 r. przez Barbarę i Waldemara Sosnowych, ma w repertuarze wiele innych znanych opowieści, jak m.in.: "Kopciuszek", "Królowa Śniegu", "Alicja w Krainie Czarów", a także Dziady cz. III, "Mity greckie" czy "Pontyfikat Jana Pawła II". Wszystko kreowane za pomocą piasku.

Fot. © UMT 2024, autor: Wojtek Szabelski, licencja: CC BY-NC 4.0

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: kolarki jadą na rowerach w wyścigu, obok mury gotyckie Torunia
  Drogi, Miasto, Sport
  25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn trzyma koszulkę hokeisty z numerem "Sto"
  Miasto, Sport
  Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
  Eko, Miasto
  Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
 • W drugim kwartale 2025 roku pierwsi czytelnicy odwiedzą nowe wnętrza Książnicy Kopernikańskiej. Nowoczesny wielofunkcyjny budynek powstaje przy ul. Słowackiego w miejscu dawnej czytelni.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.