Linia tramwajowa na medal | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Linia tramwajowa na medal

Miasto, MZK
Data publikacji: 11 czerwca 2024
Autor: Sylwia Derengowska
Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!

Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim! Prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny wręczone zostało 11 czerwca 2024 r. w The Oxford Tower w Warszawie.

Medal Europejski to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego zadaniem jest wyróżnianie oraz promocja wyrobów i usług oferowanych przez firmy działające na obszarze Polski, pobudzanie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w UE, upublicznienie w Polsce i w Unii Europejskiej przykładów dobrej jakości i promocja metod jej osiągania, pobudzenie zainteresowania wielomilionowym rynkiem UE wśród polskich przedsiębiorców, pobudzenie zainteresowania konsumentów i przedsiębiorców z krajów UE laureatami Medalu Europejskiego.

Wyróżnienie Medalem Europejskim staje się prestiżową rekomendacją wystawioną przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny ‒ najważniejszą dla przedsiębiorców instytucję działającą przy Komisji Europejskiej. Udział w przedsięwzięciu nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Podczas gali wręczenia Medali Europejskich w Warszawie nagrodę dla MZK w imieniu zarządu spółki odebrała kierowniczka Działu Marketingu Magdalena Kujawa.

Do konkursu mogli stanąć członkowie BCC, którzy przesłali wniosek o weryfikację wyrobu lub usługi. W ankiecie trzeba było wykazać atrakcyjność i innowacyjność produktu, potwierdzić, że zgłaszany wyrób posiada wymagane zgody i spełnia normy.

We wniosku MZK podkreślano, że ponad sześciokilometrowa linia tramwajowa łącząca centrum Torunia z najprężniej rozwijającym się osiedlem w północnej części miasta jest jedną z największych inwestycji miejskich ostatnich lat. W ramach budowy otwartej 25 sierpnia 2023 r. linii powstało 12.9 tys. m toru pojedynczego torowiska, w tym 5,2 tys. m toru pojedynczego zielonych torowisk. Na trasie utworzono 27 platform przystankowych, w tym 14 zielonych przystanków. Inwestycja objęła również nasadzenie 847 nowych drzew i 7,5 tys. m2 łąk kwietnych, które tworzą korytarz dla nietoperzy przemieszczających się z okolicznych lasów. We wniosku zwrócono też uwagę, że w ciągu linii znajduje się przejazd kolejowo-drogowo tramwajowy, stanowiący jedyne tego typu rozwiązanie w Polsce. Wśród atutów budowy wymieniono zwiększenie wygody podróżowania, skomunikowanie ze sobą różnych części miasta i dbałość o środowisko poprzez rozwój szybkiego i ekologicznego środka transportu, jako alternatywy dla transportu samochodowego. Dzięki inwestycji długość torów tramwajowych w Toruniu wzrosła o ok. 25 procent.

fot. MZK w Toruniu, licencja: CC BY-NC 4.0

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.